1. ledna 1970

O kanceláře v 3. čtvrtletí měli zájem hlavně menší firmy

O kanceláře v 3. čtvrtletí měli zájem hlavně menší firmy

Analýzu poptávek po volných kancelářských prostorách v Praze, Brně a Ostravě pravidelně kvartálně realizuje portál Kancelare.cz. Ukazuje se, že o vyhledávání volných prostor ve 3. čtvrtletí 2015 zvýšily zájem hlavně menší firmy do 5 zaměstnanců. Nárůst Kancelare.cz zaevidovali taky při firmách ze segmentu společností s 5 - 10 zaměstnanci v Brně. Z hodnoty 22 % stoupla na 28 %.

Praha

Podíl poptávek podle městských částí

Městská část Praha 1 má ze sledovaných částí hlavního města největší objem poptávek. Jak potvrdila analýza Kancelare.cz, oproti druhému čtvrtletí 2015 sice poptávky poklesly, ale stále je Praha 1 s 26% podílem první. Poklesem se dostala pouze na úroveň 1. čtvrtletí 2015. Za zmínku stojí taky zvýšení objemu poptávek v městské části Praha 5 z 9 % na 14 % a v Praze 9 za 9 % na 11 %.

Poptavky Praha mestske casti

Poptávka podle velikosti firem (počtu zaměstnanců)

„Třetí čtvrtletí letošního roku je pokračováním trendu v on-line vyhledávaní poptávek. Malé firmy do 5 zaměstnanců ještě zvýšili svůj podíl, a to z 67 % na 71 %. Za minulý kvartál to bylo 57 %. Zaznamenali jsme větší pokles hodnoty poptávek ze strany firem z 5 – 10 zaměstnanci významný pokles hodnoty z 10 % na 6 %,“ hodnotí vývoj poptávek za 3. kvartál Robert Čambal, výkonný ředitel portálu Kancelare.cz.

Praha pocet zamestnancu

Brno

Poptávka podle velikosti firem (počtu zaměstnanců)

Hodnota poptávek ze strany firem do 5 zaměstnanců, která ve druhém čtvrtletí dosáhla téměř dvojnásobek hodnoty z 1. kvartálu, se ještě zvýšila. „Momentálně dosahuje úroveň poptávek tohoto firemního segmentu 69 %. Nárůst jsme zaevidovali při firmách ze segmentu společností s 5 - 10 zaměstnanci. Z hodnoty 22 % na 28 %. Naopak propad z 11 % na pouhé 2 % si připsaly firmy s 10 až 2é zaměstnanci,“ komentuje R. Čambal.

Brno pocet zamestnancu


Ostrava

Poptávka podle velikosti firem (počtu zaměstnanců)

Zjištěné hodnoty v Ostravě ukazují, že nejvyšší zájem o on-line vyhledávání volných kancelářských prostor mají společnosti do 5 zaměstnanců, které mezikvartálně vzrostly ze 65% na 79 %. Ostatní sledované segmenty firem podle počtu zaměstnanců mají shodně pětiprocentní podíl na vyhledávání. 

Ostrava pocet zamestnancu

Zdroj: Kancelare.cz