19. října 2018

Obchod za miliardu. Komárkova KKCG koupila v Polsku pět průmyslových budov.

Obchod za miliardu. Komárkova KKCG koupila v Polsku  pět průmyslových budov.

Firma KKCG Real Estate, z investiční skupiny KKCG českého podnikatele Karla Komárka, koupila na jihozápadě Polska pět průmyslových budov. Tato transakce byla ve výši 41 milionů euro (asi 1,6 miliardy korun) a na stejném území plánuje firma investovat až tři miliardy korun. V úterý to společnost oznámila v tiskové zprávě. Nájemní smlouvy jsou zhruba na deset let a budovy mají pronajaty především firmy z automobilového průmyslu.

MS_PETR_PUJMAN_2

Foto: Generální ředitel KKCG Real Estate Petr Pujman

"Cílem této prvotní akvizice je vytvořit v Polsku silné a stabilní portfolio nemovitostí, které slouží zejména průmyslu," sdělil generální ředitel KKCG Real Estate Petr Pujman. "Celkem chceme mít kolem deseti objektů zhruba za tři miliardy korun," doplnil. Deník E15 dnes uvedl, že KKCG Real Estate bude koupi zmíněných pěti budov i další investice financovat z 30 procent z vlastních zdrojů a zbytek pokryje úvěry.

Firma KKCG Real Estate se zatím zaměřovala především na výstavbu rezidenčních budov v Praze. Investovat do průmyslových objektů se společnost rozhodla proto, že podle ní poskytují zajímavý výnos. Polský trh je navíc atraktivní díky své velikosti, příznivým cenám v porovnání s okolními státy a velkým investicím tamní vlády do rozvoje dopravní sítě, uvedla firma.

KKCG Real Estate má ve skupině KKCG na starosti komerční a rezidenční development a facility management, tedy výstavbu, rozvoj i správu budov. V Praze loni dokončila projekt 50 nízkoenergetických domů v Šáreckém údolí a pracuje na dalším rezidenčním projektu Pomezí v Praze 5. Skupina KKCG působí také v energetice, loteriích či turistice. Spravuje společnosti s celkovou účetní hodnotou asi 5,2 miliardy eur (přes 134 miliard korun).