30. října 2017

Obermeyer Helika posiluje své vedení

Obermeyer Helika posiluje své vedení

Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika posiluje své vedení. Novým obchodním ředitelem byl jmenován Petr Vašina, který bude mít na starosti řízení celého obchodně-marketingového týmu a jednání s klíčovými zákazníky. Pozice ředitele výroby se současně ujímá Tomáš Janeček, jehož základním úkolem bude rozvoj projektování v BIM technologii ve všech profesích. Oba noví ředitelé působí ve společnosti již od roku 2013.

Společnost Obermeyer Helika tak vsadila na dlouholetou spolupráci a vynikající výsledky těchto dvou odborníků, a to zejména úspěšné vedení týmu, který se zhostil role technického poradce při výběru koncesionáře výstavby a provozování bratislavského obchvatu D4 formou PPP.

Foto: Společnost Obermeyer Helika a. s.

Petr Vašina do skupiny Obermeyer nastoupil v roce 2013 jako obchodní ředitel pro Slovenskou republiku. V roce 2014, kdy se skupina Obermeyer stala technickým poradcem Ministerstva dopravy, výstavby a regionálního rozvoje SR při výběru subjektu, jenž se formou PPP ujme výstavby bratislavského obchvatu, přešel do divize PPP a stal se výkonným ředitelem tohoto projektu. Poté, co bylo poradenství úspěšně ukončeno, se stal nově obchodním ředitelem Obermeyer Helika v České republice. Petr Vašina je absolventem Stavební fakulty VUT v Brně a také předsedou představenstva České komory stavebních ekonomů.

Foto: Společnost Obermeyer Helika a. s.

Tomáš Janeček působí ve skupině Obermeyer od roku 2013, a to nejprve jako ředitel divize Letiště a od roku 2014 jako ředitel divize PPP, kde se společně s Petrem Vašinou věnoval PPP projektu bratislavského obchvatu. Tomáš Janeček se jako architekt v minulosti podílel na řadě významných projektů. Jedním z nich je například Terminál sever 2 na Letišti Praha Ruzyně, jehož byl v letech 2000–2006 (od prvotní fáze přípravy až po uvedení do provozu) hlavním architektem. Před jmenováním do nové funkce výrobního ředitele Obermeyer Helika působil jako koncepční architekt přestavby a rozvoje sedmi řeckých regionálních letišť ve spolupráci se sesterským ateliérem Obermeyer Hellas. Tomáš Janeček je absolventem Fakulty architektury VUT v Brně a členem České komory architektů.

K novým jmenováním doplňuje generální ředitel společnosti Jiří Fousek: „Společnost Obermeyer Helika patří do silné mezinárodní skupiny a díky novým posilám ve vedení společnosti chceme nadále upevňovat naši pozici na českém a slovenském trhu. Zároveň chceme rozšiřovat spolupráci s partnery a klienty, expandovat na zahraniční trhy a rozvíjet své aktivity ve všech oblastech.“

Zdroj: Společnost Obermeyer Helika a. s.