29. října 2017

Obermeyer Helika slaví 25. výročí

Obermeyer Helika slaví 25. výročí

Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika působí na českém trhu už 25 let. Tým profesionálů se za tu dobu podílel na řadě významných rezidenčních komplexů, obchodních center, kancelářských budov, ale i zdravotnických a kulturních objektů. Společnost se stala jedním z lídrů trojrozměrného projektování v 3D a modelování staveb systémem BIM a je symbolem inovativních přístupů a nejmodernějšího technologického know-how.

Historie značky Obermeyer Helika se u nás datuje od začátku devadesátých let, kdy společnost pod původním názvem Helika započala v České republice své podnikání. V roce 2004 následovalo otevření vlastní pobočky v Bratislavě a rozšíření již prověřené značky i na Slovensko. Významným milníkem v rozvoji společnosti byl rok 2007, kdy se Obermeyer Helika stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností. V roce 2015 pak proběhla fúze společností Helika, Obermeyer Albis – Stavoplan a Obermeyer HVAC a nástupnickou organizací se stala právě Obermeyer Helika a. s.

Mezi významné projekty, na kterých se kancelář Obermeyer Helika podílela, se řadí administrativní budovy, obchodní centra, rezidenční projekty, sportovní stavby, budovy pro státní správu i kulturní instituce, zdravotnické a lázeňské objekty, stavby pro školství, církevní objekty, průmyslové a logistické areály či stavby dopravní infrastruktury. K nejvýznamnějším realizacím společnosti patří například Národní technická knihovna v Praze, multifunkční hala O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov nebo rekonstrukce dětského oddělení Fakultní nemocnice Motol.

Obermeyer Helika má bohaté zkušenosti s řízením mezinárodních projektů u nás i v zahraničí, spolupracuje s architekty a specialisty z mezinárodních kanceláří a podílí se na projektech zejména v zemích Evropské unie, ve východní Evropě, v Africe a na Dálném východě.

„Velmi nás těší úspěšná spolupráce na významných a rozsáhlých projektech, jakým byl například projekt Národní technické knihovny či revitalizace prostoru nad stanicí metra Národní třída nebo třeba obnova Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem,“ říká generální ředitel Obermeyer Helika Jiří Fousek. „Za zásadní považuji fakt, že jsme se stali průkopníky v nejnovějších technologiích, které našim zákazníkům přinášejí nejen prvotřídní kvalitu, ale i finanční úspory, například projektování metodikou BIM.“ pokračuje Jiří Fousek a dodává: „Zároveň jsem velice rád, že poctivá práce našich odborníků přinesla řadu oceňovaných projektů“.

Ve společnosti Obermeyer Helika a.s. v současné době pracuje přes 170 kvalifikovaných architektů, stavebních inženýrů, projektantů, techniků a řada dalších specialistů, kteří poskytují komplexní služby v oblasti architektury, projektování, inženýrské činnosti ve výstavbě, TZB a šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Společnost klade důraz na špičkové technické zpracování projektů s respektem k životnímu prostředí a dodržování nejnovějších standardů a inovačních postupů.

Zdroj: Obermeyer Helika a. s.