1. ledna 1970

Ostravská Nordica má další nájemníky

Ostravská Nordica má další nájemníky

Ve třetím čtvrtletí 2011 uzavřela společnost Skanska Property Czech Republic dvě nájemní smlouvy na administrativní prostory v budově Nordica. Usídlí se zde personální agentura Grafton, která si od 1. prosince 2011 pronajme 340 m2 kanceláří, a United Energy Coal Trading (UECT), obchodník s energetickými komoditami.

"Budova Nordica se nám líbí jako moderní kancelářská budova, která nabízí ideální řešení prostoru, možnost expanze a vynikající umístění v centru Ostravy. Naši zaměstnanci, obchodní partneři a klienti uvítají její dopravní dostupnost a veškerou občanskou vybavenost v jejím blízkém okolí. Zároveň oceňuji přístup společnosti Skanska, která rozumí potřebám a způsobům komunikace nadnárodní společnosti, jakou je Grafton, a posunula nás kupředu v náhledech na námi požadovaný kancelářský prostor“ konstatoval výkonný ředitel Grafton Recruitment pan Martin Ježek.

UECT se do budovy nastěhuje na přelomu let 2011 a 2012 a v přízemí této sedmipatrové energeticky úsporné budovy obsadí 155 m2 kancelářské plochy. „Ostrava byla pro výběr sídla společnosti vzhledem k našim aktivitám v tomto regionu strategickou lokalitou. Poloha budovy Nordica, která má výborné napojení na městskou hromadnou dopravu a hlavní dopravní tepny, přispěla k našemu rozhodnutí umístit naše nové kanceláře právě do této budovy,“ uvedl Tomáš Novotný, výkonný ředitel společnosti UECT.

Nordica Ostrava je první administrativní budovou v České republice, která od Evropské komise pro energeticky úsporné budovy získala certifikát Green Building. Byla navržena tak, aby její spotřeba energie byla o 30 % nižší, než udávají české normy. Nájemcům tak šetří náklady a zároveň je šetrná k životnímu prostředí. Nordica se nachází přímo v centru Ostravy a nabízí přibližně 12 tisíc m2 pronajímatelné plochy. Kromě kanceláří jsou součástí komplexu i maloobchodní prostory a 129 parkovacích stání ve dvou podzemních patrech.

Zdroj: Reality.cz, Petr Bayer, 9. 11. 2011

http://www.realit.cz/…alsi-najemce