1. ledna 1970

Penta vlije do Prahy 5 miliard korun

Penta vlije do Prahy 5 miliard korun

Slovenská finanční skupina Penta se pustila do výstavby svého prvního projektu v České republice, kterým bude největší pražská administrativní budova s kancelářemi, obchodními pasážemi i zahradou. Konkrétně to bude až 49 tisíc m2 administrativy na 9 poschodích, což je nejvíce kanceláří na jednom místě v České republice, a k dispozici bude i 7,5 tisíc m2 retailových prostor. Nájemníci i veřejnost si budou moci zpříjemnit chvíle v obnovené historické Desfourské zahradě, nebo využít náměstí s kavárnami a restauracemi. Výše investice by přitom měla za pomoci konsorcia bank dosáhnout až 5 miliard korun.

Admistrativní objekt Florentinum vyroste mezi ulicemi Na Poříčí a Na Florenci, na místě bývalé České typografie (Rudého práva) s předpokládaným termínem ukončení na konci roku 2013. Autorem původního projektu je rakouská společnost S + B CEE Beteiligungsver­waltungs GmbH, která ho v lednu 2010 prodala Pentě. Ta následně v prosinci 2011 získala pravomocné územní rozhodnutí. V současnosti se na místě dokončují demoliční práce.
V současné době probíhají jednání o předpronájmech s možnými nájemci. Podle vyjádření Petra Paličky, ředitele realitní divize, na portálu ihned.cz má Penta podepsané první smlouvy, jména nájemců však ještě tají. Po dokončení budovy se do ní přesune i sídlo Penta Investments, která tak pokračuje ve svých aktivitách v centru Prahy. Společnost totiž kapitálově vstoupila i do Masaryk Station Investment, která vlastní budovy a pozemky v areálu Masarykovy stanice.

Společnost Penta začala do realit investovat v roce 2005. Momentálně je aktivní ve více než deseti zemích Evropy. Zaměřuje se na oblast zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu a bankovnictví.

Zdroj: Trend, 27.1.2012, ham

http://reality.etrend.sk/…celarie.html