12. září 2018

Podchod pod magistrálou u BB Centra zdobí mozaika

Podchod pod magistrálou u BB Centra zdobí mozaika

Dříve ponurý podchod pod magistrálou u budovy GAMMA v pražském BB Centru dnes zdobí autorská mozaika Jana Lukeše, vytvořená v rámci projektu Shards of Joy (Střepy radosti). Na mozaiku s motivy podmořského a pozemského světa, která proměnila toto místo v barevné a mnohem veselejší, bylo použito kolem 50 000 ručně řezaných kousků dlaždic. Samotná realizace trvala více než 10 měsíců. Celkovou úpravu podchodu např. i včetně nového osvětlení zainvestovala částkou 550 000 korun společnost PASSERINVEST GROUP, developer multifunkčního areálu BB Centrum v Praze 4.

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde

BB Centrum_mozaika_podchod GAMMA_2

Foto: BB Centrum_mozaika_podchod GAMMA

Podchody obecně bývají nevzhledné a některými se dokonce bojíme sami projít. Jedním takovým byl donedávna i podchod pod magistrálou v Praze 4 vedoucí k metru Kačerov či na Budějovickou. Díky mozaice se tento prostor proměnil na umělecké dílo, které zpříjemní všem procházejícím každodenní cestu do práce či domů. Na jedné straně podchodu je vyobrazen podmořský svět s různými druhy ryb a na straně druhé je svět suchozemský se všemi krásami přírody. Oba zdánlivě protilehlé světy propojuje modrá barva, znázorňující vodu a vzduch, podpořená prvky bublinek. Tvorbu Jana Lukeše, známého převážně díky projektu Free Mozaik, je možné čím dál častěji potkat v ulicích Prahy. Za zmínku stojí například mozaiky v Chorvatské ulici v Praze 10 nebo na dětském hřišti v Heroldových sadech.

Revitalizace podchodu pod magistrálou je dalším z obecně prospěšných počinů společnosti PASSERINVEST GROUP, která letos investovala vice než 100 mil. korun (bez jakýchkoliv dotací) do veřejného prostoru Prahy 4. V rámci BB Centra vybudovala nový přechod pro chodce, otevřela atletický stadion pro veřejnost a vytvořila nový veřejný prostor – náměstí Brumlovka se zajímavou fontánou a vodotrysky, která je v letních dnech obklopena rodinami s dětma.

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde