18. července 2018

Podle OSN představuje nemovitostní trh 40 % světové spotřeby energie a třetinu všech emisí uhlíku

Podle OSN představuje nemovitostní trh 40 % světové spotřeby energie a třetinu všech emisí uhlíku

Podle odhadů Organizace spojených národů představuje trh s nemovitostmi 40 procent světové spotřeby energie a třetinu všech emisí uhlíku. Vzhledem k tomuto faktu může podle JLL dosažení dvojciferného snížení významně ovlivnit udržitelnost životního prostředí.

JLL

Ve své výroční zprávě Global Sustainibility Report JLL uvádí, že stanovené cíle nejen splnila, ale dokonce dosáhla o několik procent lepších výsledků. V rámci iniciativy "Building a Better Tomorrow", která zdůrazňuje úsilí o udržitelnost v kancelářích i při práci s klienty, si společnost nastavila i cíle nové. V odvětví real estate tak JLL potvrzuje, že zájem o životní prostředí i u velkých korporací roste a že jim životní prostředí není lhostejné.

"Jako jedna z největších firem na světě zabývající se realitami máme obrovskou příležitost předcházet klimatickým změnám vytvářením udržitelných pracovních prostor, budov a komunit, k čemuž může přispívat každý z nás," oznámil Christian Ulbrich, JLL CEO.

V minulém roce dokázala JLL díky své politice udržitelnosti:

  • Ušetřit v projektech svých klientů 82 milionů dolarů díky správnému využití energie a současně snížit emise uhlíku odpovídající odstavení 77 tisíc osobních vozidel ze silnic na jeden rok

  • Zabránit díky obnovitelným zdrojům energie vzniku 452 tisíc m3 CO2. To je sedmkrát více než kolik společnost JLL ročně vyprodukuje ve všech svých pobočkách na světě

  • Zajistit svým klientům 225 certifikátů udržitelných staveb

  • Přispět 8,7 milionů dolarů na charitu a strávit 8 300 dní dobrovolnickými aktivitami svých zaměstnanců.