1. ledna 1970

Poptávkám po kancelářích kraluje Praha 1

Poptávkám po kancelářích kraluje Praha 1

Analýza poptávek po volných kancelářských prostorách opět ukazuje dominanci Prahy 1, která přitáhla až 18 % všech evidovaných poptávek v hlavním městě. V Brně stoupla poptávka ze strany firem s 5 až 10 zaměstnanci a v Ostravě naopak posílila množina firem do 5 zaměstnanců, z 51 % na 66 %.

Praha

Podíl poptávek podle městských částí

Praha 1 jsi zachovala svou pozici z minulého čtvrtletí na úrovni 26 %. Ze šestnácti procent na osmnáct. To je nárůst podílu poptávek v druhé nejoblíbenější městské části, v Praze 4. Podíl poptávek v jednotlivých městských částech zůstává stabilizován. Mírný nárůst zaznamenal portál Kancelare.cz v městské části Praha 5, a to ze 13 % na 17 %.

Poptávka městské části

Poptávka podle velikosti firem (počtu zaměstnanců)

„Poptávka ze strany malých firem je stále dominantní. V 1. čtvrtletí letošního roku je na úrovni 57 %. Téměř o polovinu méně poptávek evidujeme ze strany firem z 5 – 10 zaměstnanci, a to na úrovni 30 %,“ hodnotí situaci Robert Čambal, výkonný ředitel portálu Kancelare.cz.

Poptávka počet zaměstnanců

Brno

Poptávka podle velikosti firem (počtu zaměstnanců)

Poptávka ze strany firem s 5 až 10 zaměstnanci je stále stoupající. Z 28 % v minulém čtvrtletí se dostala až na úroveň 34 %. Rovněž pokles u firem do 5 zaměstnanců pokračuje. Aktuálně je na úrovni 35 %. „Propad jsme zaznamenali při firmách ze segmentu společností s 10 - 20 zaměstnanci. Z 20 % (4. čtvrtletí 2014) klesli v sledovaném 1. čtvrtletí na 9 %,“ uvádí R. Čambal.

Poptávka Brno

 

Ostrava

Poptávka podle velikosti firem (počtu zaměstnanců)

Pohyby na trhu zaznamenal portál Kancelare.cz taky v Ostravě. Ukazovatel poptávek podle velikosti firem má nejvyšší hodnotu při firmách do 5 zaměstnanců, a to především díky nárůstu z 51 % na 66 %. Naopak mezikvartální pokles vidět u firem s 10 až 20 pracovníky, konkrétně z 23 % na 14 %.

Poptávka Ostrava

Zdroj: Kancelare.cz