1. ledna 1970

PPF chystá v Moskvě největší kanceláře

PPF chystá v Moskvě největší kanceláře

Skupina PPF, která patří nejbohatšímu Čechovi Petrovi Kellnerovi, připravuje v Moskvě výstavbu největšího kancelářského projektu s pracovním názvem Telekom-City. Společnost PPF Real Estate Russia by měla na pozemku o rozloze 45 hektarů vybudovat administrativní komplex, který přinese 430 tisíc m2 kanceláří. Informoval o tom deník E15. Přesnou výši investice však mluvčí PPF Milan Tománek nechtěl upřesnit.

Jak jsme již informovali, konkurenční skupina Penta, která na Slovensku vlastní několik realitních projektů, by měla příští rok dokončit svůj první a hned největší administrativní projekt v Praze s názvem Florentinum za 5 miliard korun. Do budovy si přestěhuje samotná Penta, jména dalších nájemců zatím nebyla zveřejněna. Naproti tomu Kellnerova PPF v Moskvě už informovala, že jako prvního nájemce získala telekomunikační firmu Rostelekom, která zabere 90 tisíc m2. Ruský deník Kommersant potvrdil, že se jedná o největší nájemní transakci v historii ruské metropole. Ruská média spekulují, že dalšími možnými nájemníky by se mohly stát i ruské ministerstvo dopravy či moskevská technická univerzita komunikace a informatiky.

PPF zatím neupřesnila konkrétní termín začátku výstavby. Kommersant přišel s informací, že podle představitele Rostelekomu Olega Romjanceva by se firma ze současných dvou desítek budov měla do nových prostor přestěhovat koncem roku 2014. Skupina PPF získala pozemek pro Telecom-City v rámci restrukturalizace dluhu bývalého majitele ruské maloobchodní sítě Eldorado, kterou postupně odkoupila. Areál připravovaného projektu se podle deníku E15, který citovala ČTK, nachází v takzvané Nové Moskvě. Je blízko městského okruhu u Kyjevské dálnice, vzdálen přibližně 8 km od letiště Vnukovo. Nová Moskva je lokalitou vyhledávanou především ruskými úřady v rámci plánovaného přesídlení federální státní správy z centra metropole.

Kellnerova společnost je v Rusku činná ve více odvětvích, od bankovnictví a pojišťovnictví přes maloobchod a těžbu kovů až po zemědělství. Dosavadní realitní projekty v Rusku byly zaměřeny hlavně na výstavbu obchodních center.

Zdroj: Trend, 28.02.2012, ČTK, ham

http://reality.etrend.sk/…-moskve.html