23. září 2018

Praha City Center, Polygon House a Václavské náměstí 9 mění správu. Nové mandáty na správu kancelářských budov získala společnost Cushman & Wakefield.

Praha City Center, Polygon House a Václavské náměstí 9 mění správu. Nové mandáty na správu kancelářských budov získala společnost Cushman & Wakefield.

PRAHA, 18. září 2018 – Společnost Cushman & Wakefield získala do své správy portfolio tří budov fondu TRIUVA, a PATRIZIA Company, do nichž spadá kancelářské centrum Five na Smíchově, Václavské náměstí 9 a Lindner Hotel Prague, a nové akvizice fondů společnosti Amundi Immobilier Paris a Amundi Czech Republic – ikonickou budovu Praha City Center v Praze 1 a Polygon House na Pankráci.

Five noc

Foto: Kancelářské centrum Five

Od 1. října bude Polygon House na pražském Pankráci nově spravovat společnost Cushman & Wakefield. Amundi Czech Republic, investiční společnost a.s., získala tuto moderní kancelářskou budovu třídy A pro svůj KB realitní fond 2. K 1. květnu 2018 se tým správy nemovitostí v Cushman & Wakefield ujal také správy Praha City Center, která od ledna tohoto roku patří francouzskému fondu společnosti Amundi Immobilier. Nemovitost pořídila pro svůj panevropský fond. Tato přes 20 let stará kancelářská budova třídy A byla již od svého vzniku považovaná za jednu z nejmodernějších staveb svého druhu v Praze. Budova je v současnosti plně pronajata. Mnozí nájemci sídlí v této 7 patrové budově již od jejího otevření. V roce 2013 získala Praha City Center certifikaci BREEAM In-Use jako první svého druhu v Praze 1. 

V případě Praha City Center a Polygon House, kromě technické a administrativní správy a projektového řízení, zajišťujeme pro společnost Amundi také pronájmy, oceňování a taktický asset management, neboli strategické plánování, kde usilujeme o zvyšování čistého příjmu, udržitelnost a maximalizaci výkonnosti s ohledem na dlouhodobé strategické cíle majitele.“ říká Lenka Vodrážková, partnerka a vedoucí správy kancelářských budov ve společnosti Cushman & Wakefield.

Společnost Cushman & Wakefield převzala v letošním roce rovněž správu portfolia budov německého realitního fondu spravovaného společností TRIUVA, a PATRIZIA Company. Do portfolia patří prestižní kancelářské centrum Five v Praze 5 na Smíchově, které Cushman & Wakefield již spravovala pro původního majitele společnost Skanska, dále budova na Václavském náměstí 9 a čtyřhvězdičkový Lindner Hotel Prague Castle na Strahově. Cushman & Wakefield zde kromě správy budov zajišťuje také projektové řízení a pronájmy jednotek.

V současné době společnost Cushman & Wakefield spravuje v České republice a na Slovensku celkem 80 budov o celkové rozloze  přesahující 1 100 000 m2, z toho 28 kancelářských budov a 19 obchodních center.

Ilustrační foto: Polygon house