29. října 2017

Přepravní a logistické firmy rostly

Přepravní a logistické firmy rostly

Přepravním a logistickým firmám se loni v Česku dařilo. Jejich obrat rostl většinou dvojciferným tempem a počet přepravených zásilek stoupl v průměru o pětinu. Zvýšila se také rozloha skladových ploch v logistických areálech. Vyplývá to z informací firem.

Jedna z největších přepravních firem PPL v uplynulém roce zvýšila počet přepravených zásilek o 20 % na 23 milionů. V prosinci byl navíc překonán dosavadní rekord z roku 2014 a řidičům se podařilo doručit více než 200.000 balíků během jediného dne. Podobným tempem rostl i další významný přepravce DPD. „Rok 2015 byl pro PPL významný nejen proto, že společnost oslavila 20 let existence na trhu, ale především jsme dokázali dosáhnout rekordních výsledků,“ uvedl ředitel pro obchod a marketing Milan Loidl.

Konkurenční společnost Dachser loni v Česku zvýšila obrat o desetinu na rekordních 2,2 miliardy korun. Počet přepravených zásilek stoupl o 18 % na 976.000 kusů a jejich tonáž vzrostla o 13 %. Export se pak zvýšil o čtvrtinu.

V přepravách balíků se dařilo i České poště. Na rozdíl o devítiprocentního poklesu objemu listovních zásilek se počet doručovaných balíků zvýšil o 1,3 %. Důvodem je zejména rostoucí obliba internetových obchodů.

Zdroj a celý článek najdete na: Elogistika.info