1. ledna 1970

Prezentujte kreativně na své zdi

Prezentujte kreativně na své zdi

Téma prezentací, prezentačních technik a prezentačních pomůcek je určena především lidem, kteří tráví značné množství pracovní doby v zasedací místnosti a jednacích místnostech. V dnešní době je běžné, že jakákoliv, i menší firma má alespoň jednu místnost, ve které probíhají setkání, školení, prezentace a důležité rozhodovací procesy. Efektně a zároveň efektivně představený projekt dokáže divy a ta správná prezentace se neobejde bez adekvátně vybavené místnosti.

Je dávno známý fakt, že kvalitní vizuální vjem zůstává v paměti mnohem déle než samotné mluvené slovo. Jeden poutavý obrázek nebo nákres dokáže vypovědět víc než mnoho slov.

Ke standardnímu vybavení běžné zasedací místnosti patří minimálně flipcharty, Whiteboard, nebo dataprojektory. Záleží od prezentujícího, jaký způsob prezentace zvolí, zda preferuje prezentaci formou dataprojektoru přes PC nebo své myšlenky rád znázorňuje na flipchart.

Právě prezentace na ploše, která je určena pro psaní, je pro posluchače nejpřínosnější. Tím že jsou grafy, obrázky a poznámky kreslené přímo v místnosti na tabuli, posluchač lépe pochopí logickou souvislost, a tím pádem si i rychleji osvojí prezentovanou myšlenku.

Právě pro lidi, kteří rádi uvažují „na papíře“, je tu pár produktů, které jim mohou výrazně usnadnit pracovní podmínky. Na trhu je množství interaktivních a magnetických tabulí, které jsou sice v duchu výdobytky moderní doby inovativní a technologicky „in“, avšak častokrát jsou z finančního hlediska pro menší firmy nepřijatelné. Možným řešením však může být produkt, který je finančně nenáročný a zároveň splňuje požadavky i náročnějších klientů. Tímto produktem je speciální nátěr Scribi, který je aplikovatelný na jakýkoliv povrch, v tomto případě vhodný právě na běžnou kancelářskou stěnu. Po zaschnutí nátěru je možné tuto plochu jako Whiteboard – dá se na ni psát fixy a následně setřít obyčejným suchým hadříkem.

Foto: Scribi

Foto: Scribi

Výhodou Scribi je jednorázová investice s deseti letou zárukou na plochu minimálně 4m2. Sami si můžete stanovit, jaký prostor na své myšlenky potřebujete. Rozměr klasického flipchartu či magnetické tabule se tomto případě nedá s rozměrem velké stěny vůbec srovnat. Kromě toho ušetříte místo, které flipchart či stojan nutně zabírá v prostoru.

Foto: Scribi

Foto: Scribi

Pokud rádi využíváte dataprojektor, určitě oceníte, že stěnu můžete využít jednak jako promítací plátno a zároveň vedle projekci můžete do promítané prezentace podle potřeby kreslit a psát, což dodá Vaší prezentaci zcela nový a inovativní rozměr.

Bližší informace o Scribi najdete na stánku www.scribi.sk.