25. října 2017

Projekt roku 2013 ocenil A3 a A4

Projekt roku 2013 ocenil A3 a A4

Dvě nové budovy A3 a A4 v Modřanském Háji, rostoucím residenčním pražském komplexu, získaly Cenu odborné poroty pro oblast Prahy 4 v soutěži Czech Real Estate Awards - Projekt roku 2013.

Realitní projekt roku 2013 je přehlídkou nejlepších developerských projektů v různých regionech České republiky (13 regionů + Praha 1 – 10). Soutěž navazuje na již dva úspěšné předcházející ročníky, kde byla velice kvalitně reflektována různorodost kvality stavěných developerských projektů. V letošním ročníku soutěžilo více než 60 projektů z celé České republiky. Soutěže se mohly zúčastnit pouze rezidenční projekty, případně smíšené projekty, ve kterých je rezidenční bydlení zastoupeno nejméně ze 70 % podlahové plochy. Projekty musely být situovány v České republice a musely být dostavěny nebo v realizační fázi a minimálně jedna bytová jednotka musela být prodána v roce 2013.

Jednou z kategorií soutěže je ocenění odborné poroty. Realitní odborníci posuzují zejména tržní, praktické a kvalitativní předpoklady projektu pro jeho ocenění. Mezi nejdůležitější sledovaná kritéria patří: lokalita, cena za metr čtvereční, prodejnost projektu ve vztahu k tržní ceně v dané oblasti, standardy projektu, marketing a další aspekty.

Kolaudace nových budov A3 a A4 byla vydána v polovině května letošního roku. V projektu je celkem 46 nových bytů o velikosti 1+kk až 4+kk.„Jsme velice potěšeni, že jsme získali toto prestižní ocenění pro naše nové budovy,“ řekl Roger Dunlop, výkonný ředitel Avestus Real Estate, společnosti stavící Modřanský Háj. „Popularita tohoto projektu odráží skutečnost, že téměř tři čtvrtiny bytů v těchto dvou nových budovách již byly k dnešnímu dni prodány. V současnosti zůstává v nabídce 13 bytů k prodeji, z nichž tři mají status rezervace,“ dodává Roger Dunlop.

Modřanský Háj

Projekt se nachází v blízkosti Modřanské rokle v okolí Prahy 4 – Cholupic. Modřanský Háj nabízí několik typů domů na svažujících se pozemcích v blízkosti Vltavy. Jedná se o nízkopodlažní stavby, většina z budov má maximálně tři podlaží a první fáze se skládá z bytových domů s jednotkami o velikosti od 1+kk do 4+kk. Zákazníci mohou navštívit vzorový byt 4+kk, který se nachází v objektu třetí budovy.

V další fázi projekt představí terasové dony, vila-domy a dvoj-domy. Bytová dispozice je flexibilní s důrazem na technické zázemí obytných prostor a prostor pro skladování. Větší byty mají dvě koupelny. Byty a domy zahrnují možnosti výběrů zelených ploch, jako jsou balkóny, terasy nebo zahrady a vyhrazená parkovací místa v garáži. Projekt od architektonického studia A69 nabízí bydlení v přírodě na 12 hektarech půdy.

Nedílnou součástí projektu je místní infrastruktura, která zahrnuje maloobchodní prostory, park, dětské hřiště, ale jeho největší výhoda spočívá v umístění v těsné blízkosti lesa. Služby a občanská vybavenost jsou k dispozici spolu s golfem, tenisovou halou, půjčovnou kol a tratí pro brusle. Modřanský Háj je pouze 20 minut autem do centra města.

Architekti Modřanského Háje jsou z prestižního ateliéru A69 – architekti s.r.o. Jejich hlavním cílem bylo vytvořit moderní design bytů a domů doplněný zelenými plochami jako jsou zahrady, terasy a balkóny, které odráží jedinečné okolí projektu a nabízí svým obyvatelům komfort bydlení v blízkosti centra města a zároveň možnost užívat života u lesa a pestré škály volnočasových aktivit.

Zdroj a foto: Avestus Real Estate