30. října 2017

Prologis dokončil sklad pro Agata

Prologis dokončil sklad pro Agata

Prologis oznámil dokončení výstavby budovy na míru o rozloze 42 170 m2 pro společnost Agata, která je dlouhodobým zákazníkem Prologis Park Piotrków II.

„Budova byla navržena a postavena tak, aby vyhovovala našim standardům, a bude sloužit jako naše centrální distribuční zařízení,“ řekl viceprezident společnosti Agata Grzegorz Ćwik. „Zároveň velice oceňujeme nadstandardní protipožární řešení, jež nám Prologis pro ochranu našich výrobků nabídl.“

Nová prvotřídní budova využívá špičkových udržitelných funkcí, jako je energeticky úsporné LED osvětlení nainstalované na montážních nosnících, jež zákazníkovi dovoluje flexibilní přístup k jejím jednotlivým částem. Nejmodernější technologie inteligentního měření poskytuje pokročilé monitorování a analýzu spotřeby energie, což umožňuje zákazníkovi optimalizovat využití budovy s ohledem na snížení nákladů na energie.

„Poptávka po vysoce kvalitních logistických nemovitostech v centrálním Polsku nadále roste,“ uvedl senior viceprezident a ředitel Prologis pro Polsko Paweł Sapek. „Přejeme společnosti Agata mnoho úspěchů v nové budově v Prologis Park Piotrków II, parku, jež nabízí prostor pro další růst.“

Prologis Park Piotrków II v současné době sestává ze dvou budov o celkové rozloze 59 700 metrů čtverečních. Nachází se na okraji města Piotrków Trybunalski, pouhých 40 kilometrů od Lodže, hlavního města středního Polska. Park leží přímo na křižovatce dvou hlavních tras: dálnice A1/E75 spojující severní a jižní Polsko a dálnice 8/E67 spojující Prahu, slezskou aglomeraci, Varšavu, Białystok a Vilnius.

Díky aktivnímu působení ve čtyřech zemích regionu a portfoliu o celkové rozloze 4,6 milionu m2 je Prologis předním poskytovatelem distribučních nemovitostí ve střední a východní Evropě (k 31. březnu 2017).

Zdroj: Prologis