22. května 2018

Prologis investuje do druhého logistického parku v Plzni

Prologis investuje do druhého logistického parku  v Plzni

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, oznámil, že fond Prologis European Logistics Fund (PELF) získal český logistický park Mountpark Pilsen.

Prologis_Park_Pilsen_II_interierFoto: Prologis Park Plzeň II

Park, jehož původním vlastníkem byla společnost Mountpark Logistics EU, sestává z 43 700 metrů čtverečních neobsazených logistických prostor a tříhektarového pozemku určeného pro další výstavbu v rozsahu 10 000 metrů čtverečních. Nový název parku bude Prologis Park Pilsen II.

Park má pro logistiku vynikající umístění. Je situován u dálnice D5 spojující Prahu s Bavorskem,
16 kilometrů od Plzně v obci Přehýšov. Tato oblast je považována za vstupní bránu České republiky do západní Evropy a díky konkurenčním platům a vysoce kvalifikované pracovní síle jde o strategické výrobní centrum. V lokalitě Plzeň se jedná o druhou investici společnosti Prologis. Vlastní zde již plně obsazený park v obci Štěnovice s rozlohou 58 500 metrů čtverečních.

„Plzeň je významným logistickým trhem a jako taková je předmětem našeho intenzivního zájmu. Akvizice poskytuje skvělou příležitost pro růst v regionu s vysokou poptávkou po prostorách,“ uvedl Martin Polák, senior viceprezident a ředitel Prologis pro region střední a východní Evropy, „Prologis Park
Pilsen-Štěnovice je jedním z nejúspěšnějších parků našeho českého portfolia. Druhý plzeňský park nám umožní vyhovět rostoucí potřebě našich zákazníků expandovat do klíčových oblastí na hlavní východozápadní dopravní tepně vedoucí do Německa.“

V průběhu transakce Prologis zastupovala společnost Modesta Real Estate.

Prologis je s více než 1 milionem metrů čtverečních logistických a průmyslových prostor vedoucím poskytovatelem distribučních nemovitostí na území České republiky (k 31. březnu 2018).

O společnosti Prologis

Prologis, Inc. je globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, který se zaměřuje na trhy s vysokým růstem a vysokými překážkami vstupu. K 31. březnu 2018 společnost vlastnila (ať již samostatně nebo formou společných investičních podniků) nemovitosti a developerské projekty o celkové očekávané rozloze přibližně 683 milionů stop čtverečních (63 milionů metrů čtverečních) v 19 zemích. Prologis pronajímá moderní distribuční prostory pestré škále přibližně 5 000 zákazníků ze dvou hlavních oblastí: business-to-business a retailového/online fulfillmentu.