30. října 2017

Prologis koupil M0 Central Business Park

Prologis koupil M0 Central Business Park

Prologis oznámil, že Prologis European Properties Fund II (PEPFII) koupil od IDI Gazeley M0 Central Business Park v Maďarsku.

Dvě nově zakoupené budovy o celkové rozloze 31 443 metrů čtverečních jsou 100% pronajaty a stanou se součástí přiléhajícího Prologis Park Budapest-Sziget, který je pronajatý z 98 % a v současné době zahrnuje sedm budov o ploše 150 000 m2. Park se nachází jihovýchodně od Budapešti ve vyhledávané průmyslové zóně Szigetszentmiklós, která má přes obchvat M0 přímé napojení na tuzemské i mezinárodní silniční sítě.

Mezi zákazníky nově koupených budov se tyčí jména, jako jsou například Easi Uplifts, FM Logistics, Quality Logistics Management, United Performance Metals CEE nebo UTi Hungary.

„Szigetszentmiklós je pro nás na budapešťském trhu klíčovou lokalitou. V uplynulých 18 až 24 měsících jsme zde zaznamenali silnou nájemní aktivitu,“ řekl senior viceprezident a ředitel Prologisu pro Maďarsko Laszlo Kemenes. „Tato akvizice nám dává plnou kontrolu nad parkem a očekáváme, že nám poskytne nové příležitosti pro vytvoření přidané hodnoty v budoucnosti,“ dodal.

Transakci zprostředkovala společnost JLL.

Zdroj: Prologis