25. října 2017

Prologis koupil nemovitost v zóně D1

Prologis koupil nemovitost v zóně D1

Prologis oznámil, že koupil vysoce kvalitní logistickou nemovitost od Centaurus Logistics S.á.r.l. Budova o celkové rozloze 16 000 m2 se nachází v zóně D1 v Praze v Modleticích v České republice.

Nemovitost představuje jedinou volnou budovu v zóněD1, Praha Modletice D1, nově přejmenované na Prologis Park Prague D1 West II. Dostupné moderní průmyslové prostory se rozkládají na území o rozloze tři hektary v Modleticích u exitu 10 dálnice D1, přibližně 11 kilometrů jihovýchodně od Prahy.

„Jedná se o třetí park Prologis v zóně D1, který zároveň představuje klíčový přírůstek do našeho portfolia, protože v tomto okolí již není k dispozici větší průmyslový prostor. Sledujeme poptávku od našich stávajících zákazníků, kteří se zajímají o možnosti rozšíření působnosti v rámci našeho portfolia,“ řekl Ben Bannatyne, managing director společnosti  Prologis pro střední a východní Evropu, „tato oblast je velmi oblíbenou mezi zákazníky a představuje dílčí trh v Praze, kde společnost Prologis v posledních devíti měsících zaznamenala výrazný nárůst aktivity.“

Prologis Park Prague D1 West II je umístěn tak, aby poskytoval ideální prostor pro domácí distribuci i jako centrum pro operace ve střední Evropě. Lokalita je vzdálená pouze 20 minut od mezinárodního letiště a nachází se na spojnici mezi Prahou a Brnem. Poskytuje také spojení s Ostravou, Bratislavou a Vídní. Nachází se hodinu jízdy od Plzně po dálnici D5 a čtyři hodiny do Mnichova.

Zdroj a foto: Prologis