25. října 2017

Prologis kupuje logistický park R6

Prologis kupuje logistický park R6

Prologis, Inc., přední globální vlastník, provozovatel a developer průmyslových nemovitostí, a Skanska Property Czech Republic, dceřiná společnost skupiny Skanska Group, dnes oznámily, že Prologis koupil od společnosti Skanska logistický park R6, který se nachází severozápadně od Prahy.

Prologis plánuje místo přejmenovat na Prologis Park Prague Airport. Nemovitost o celkové rozloze téměř 33 hektarů půdy má potenciál pro výstavbu 132 300 metrů čtverečních logistického prostoru. Prologis Park Prague Airport se nachází u dálnice R6 - exit 7, což je pouhých pět minut jízdy od pražského Letiště Václava Havla, tři minuty od Pražského okruhu a deset minut od dálnice D5 spojující Prahu s Plzní a dále s Německem.

„Jedná se o skvělý přírůstek ke stávajícímu portfoliu společnosti Prologis v Praze a jejím okolí. Výborná poloha a dopravní dostupnost dělá z hlavního města České republiky středoevropské centrum s jasným obchodním významem,“ řekl Martin Polák, Prologis Country Manager pro Českou republiku a Slovensko, „vzhledem k jednoduchému dopravnímu spojení do ostatních velkých měst v České republice a v Německu, je pro společnost Prologis potěšením, že může nabídnout tento prostor k uspokojení poptávky zákazníků po vysoce kvalitních distribučních zařízeních.“

„Díky vzrůstající aktivitě developerů v oblasti průmyslových nemovitostí jsme se rozhodli prodat zbývající části našeho logistického parku jedinému developerovi,“ uvádí Marie Passburg, President, Skanska Property Czech Republic. Během obchodních jednání společnost Prologis zastupovala realitní poradenská společnost Colliers International.

Zdroj: Prologis, Ilustrační foto: Europe-re.com