29. října 2017

Prologis oznamuje investici ve Strykowě

Prologis oznamuje investici ve Strykowě

Prologis postaví budovu o rozloze 11 740 m2 na míru pro německou logistickou firmu Geis PL v Prologis Park Stryków. Dokončení projektu je plánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2016. Nové crossdockové prostory nabídnou mnoho nakládacích bran na obou stranách a design byl navržen tak, aby pomohl optimalizovat provoz zákazníka. Na přání společnosti Geis byla rozšířena plocha pro parkování a pro nakládku a vykládku. Kanceláře budou k dispozici ve formě pop-out kanceláří.

„Potřebovali jsme důvěryhodného a spolehlivého partnera. Vybrali jsme si Prologis, protože máme zkušenost s naší dlouhodobou spoluprací v České republice, kde si pronajímáme prostory v Prologis Park Ostrava,“ řekl Michal Martinovic, ředitel společnosti Geis Group pro střední a východní Evropu. „Také jsme vzali v úvahu fakt, že Prologis Park Stryków nabízí excelentní umístění s přístupem na rychlostní komunikace A1 a A2. Jelikož Prologis již pozemky vlastní, můžeme s projektem okamžitě začít, dodal.“

„Při předávání budov stavěných na míru je klíčem k úspěchu pochopení potřeb našeho klienta. Abychom dosáhli opravdu nejlepšího řešení, náš specializovaný projektový tým nejdříve podrobně nastudoval provozní procesy Geisu a až poté navrhl konstrukční řešení,“ řekla viceprezidentka a vedoucí Prologisu pro pozemky a výstavbu Ewa Zawadzka.

Prologis Park Stryków leží pouhý kilometr od křižovatky dvou hlavních dálnic – A1/E75 (vedoucí z Gdaňsku do Vídně) a A2/E30 (spojující Berlín a Moskvu). Silniční infrastruktura tak propojuje metropolitní oblast Łódź s celou zemí. Po dokončení park nabídne 115 500 metrů čtverečních moderních logistických prostor. Prologis je se svým portfoliem o celkové rozloze 4,3 milionu m2 a díky aktivnímu zapojení ve čtyřech zemích regionu SVE vedoucím poskytovatelem distribučních nemovitostí ve střední a východní Evropě (k 30. červnu 2016).

Zdroj: Prologis