29. října 2017

Prologis oznamuje výsledky v Evropě

Prologis oznamuje výsledky v Evropě

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil výsledky v Evropě za první čtvrtletí.

Provozní výsledky
Prologis Europe zakončil první čtvrtletí s 95procentní obsazeností. Společnost v tomto období podepsala nové nájemní smlouvy v celkové výši téměř 260 500 metrů čtverečních.

Na konci čtvrtletí dosáhlo portfolio společnosti rozlohy 15,4 milionu metrů čtverečních. Společně s novou výstavbou a novými akvizicemi se jedná o 16,4 milionu metrů čtverečních.

„Poptávka zákazníků je po celé Evropě stále rovnoměrnější,“ řekl prezident Prologis Europe Ben Bannatyne. „Zůstává silná ve Velké Británii a severní Evropě a zlepšuje se ve střední, východní i jižní Evropě. Obsazenost našeho evropského portfolia je nejvyšší v historii,“ dodal Bannatyne.

Trhy s nejsilnější poptávkou zákazníků v prvním čtvrtletí: 
• Velká Británie, Hamburk, Mnichov, Jižní Holandsko, Rotterdam a Švédsko v severní Evropě
• Lyon, Le Havre a Barcelona v jižní Evropě
• Praha, Budapešť a Bratislava ve střední a východní Evropě.

Nejvýznamnější nájemní smlouvy v prvním čtvrtletí:
• 35 000 metrů čtverečních pro společnost XPO, poskytovatele logistických služeb třetím stranám, blízko nizozemského Amsterdamu
• 18 000 metrů čtverečních pro poskytovatele logistických služeb třetím stranám Linemart v Praze v České republice
• 7 100 metrů čtverečních pro společnost zabývající se expresní přepravou v polském Chorzow

Zahájená výstavba
Nabídka distribučních budov třídy A zůstává na všech evropských trzích na nízké úrovni. V prvním čtvrtletí zahájil Prologis Europe výstavbu čtyř budov v Nizozemsku, Velké Británii a České republice. Z celkových 59 030 metrů čtverečních bylo 71 procent postaveno na míru a 29 procent spekulativně.

Zahájená výstavba:
• 36 600 metrů čtverečních pro e-commercovou společnost Coolblue v nizozemském Tilburgu
• Spekulativní výstavba o rozloze 10 500 a 7 300 metrů čtverečních ve východním Londýně ve Velké Británii
• 5 200 metrů čtverečních pro poskytovatele logistiky v oblasti potravin Nagel Česko a 5 100 metrů čtverečních pro poskytovatele logistických služeb třetím stranám Logfelx CZ v Praze v České republice

„V důsledku nízké míry neobsazenosti, dostupnosti kapitálu a pozitivní nálady zákazníků budeme i nadále stavět na napjatých trzích s pevnými provozními základy,“ řekl Bannatyne.

Akvizice a úbytky
V prvním čtvrtletí Prologis Europe uskutečnil v Evropě akvizice budov za 30 milionů eur o celkové rozloze 52 600 metrů čtverečních a pěti pozemků o celkové rozloze 414 390 metrů čtverečních. Tyto akvizice byly v souladu se strategií Prologis s rozvahou investovat na globálních trzích.

Uskutečněné akvizice:
• Dvě budovy od Borgosesia Gestioni SGR v italském městě Fiano Romano ležícím blízko Říma

Během tohoto čtvrtletí prodal Prologis Europe nemovitosti ve Španělsku, Velké Británii a Nizozemsku za celkem 214 milionů eur.

Uskutečněné prodeje:
• Portfolio průmyslových nemovitostí ve Španělsku o rozloze 144 300 metrů čtverečních prodáno fondu Continental European Private Equity Real Estate Fund společnosti GreenOak Real Estate

„Logistické nemovitosti neustále lákají investory a kapitál, což vede k pokračující výstavbě. Míra kapitalizace byla v prvním čtvrtletí stabilní a je zde potenciál k jejímu dalšímu stlačování v tomto roce,“ dodal Bannatyne.

Zdroj: Prologis