29. října 2017

Prologis oznamuje výsledky za 2. kvartál

Prologis oznamuje výsledky za 2. kvartál

Prologis oznámil výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku ve střední a východní Evropě.

Provozní výsledky

Společnost pronajala více než 400 000 m2 distribučních prostor, což je o 7 % více než pronajala během stejného období v předchozím roce. Poptávka je i nadále ovlivněna rekonfigurací dodavatelského řetězce a rozvojem e-commerce. Na konci druhého čtvrtletí dosáhla obsazenost portfolia Prologis 94,8 %. Tento výsledek potvrzuje stabilizaci trhu a silnou pozici společnosti Prologis v regionu CEE.

Portfolio společnosti Prologis sestávalo na konci druhého čtvrtletí ze 4,35 milionu m2. Pokud připočítáme i prostory ve výstavbě, celková rozloha portfolia dosáhla 4,52 milionu m2.

Zahájená výstavba

Během uplynulého čtvrtletí Prologis zahájil výstavbu čtyř distribučních budov o rozloze více než 123 000 m2. Z toho jsou tři budovy stavěny na míru pro předem určené zákazníky. Čtvrtá budova o rozloze 21 000 m2 je spekulativní, nicméně předem je pronajata již z 23 %. Společnost začala s výstavbou několika budov i v prvním čtvrtletí, celkem má tedy za první polovinu roku ve výstavbě prostory o velikosti 217 000 m2. Většina nových budov vyroste ve stávajících parcích Prologis na klíčových logistických trzích.

„Druhé čtvrtletí roku 2016 ukázalo, že trh logistických a průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě prudce roste a jsou zde povzbudivé vyhlídky do budoucna. Díky rostoucí poptávce po logistických prostorech roste i obsazenost našeho portfolia, která dosáhla téměř 95 %,“ řekl senior viceprezident a ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu Martin Polák. „Očekávaný růst e-commerce a vyšší obsazenost logistických prostor se staly realitou. Řada našich zákazníků jsou společnosti z tohoto rozvíjejícího se sektoru, což je důkazem kvality a vhodného umístění našich Prologis budov,“ dodal.

Zdroj: Prologis