13. června 2018

Prologis Park Bratislava se rozšiřuje o dvě nové budovy

Prologis Park Bratislava se rozšiřuje o dvě nové budovy

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil, že zahájil výstavbu dvou nových spekulativních budov o celkové rozloze 25 300 metrů čtverečních v Prologis Park Bratislava.

prologis_park_bratislava text

Výstavba zahrnuje:

  • Budovu 14 s plochou 9 800 metrů čtverečních, z nichž si již 2 900 metrů čtverečních předpronajímá společnost Blitshtein Trading, distributor potravin na hlavní trhy střední
    a východní Evropy.

  • Budovu 20 o výměře 15 500 metrů čtverečních.

„Park je z 97 procent obsazen a také skutečnost, že jsme zde za pouhé dva měsíce neobsazenosti plně pronajali budovu 6, ukazuje, jak jsou dvě nové spekulativní budovy v souladu s neustále se zvyšující poptávkou po prvotřídních průmyslových a logistických prostorech v tomto regionu Slovenska,“ řekl Martin Stratov, ředitel pro development a leasing společnosti Prologis na Slovensku.

Po dokončení dvou nových budov dosáhne park celkové rozlohy přes 386 000 metrů čtverečních stávajících logistických prostor, pro další potenciální výstavbu zůstane k dispozici 58 000 metrů čtverečních.

Prologis Park Bratislava je situován 24 kilometrů východně od centra Bratislavy, 2 kilometry od Sence
a 16 kilometrů od mezinárodního letiště. Prologis zde zajišťuje kombinaci spekulativní výstavby a budov na míru, aby vyšel vstříc vysoké poptávce po logistických prostorách plynoucí z ideálního umístění parku pro společnosti působící v regionu střední a východní Evropy a také v Rakousku.

S aktivním působením ve čtyřech zemích regionu a portfoliem o celkové rozloze 4,3 milionu metrů čtverečních je Prologis předním poskytovatelem distribučních nemovitostí ve střední a východní Evropě
(k 31. březnu 2018).