27. října 2017

Prologis Park Prague D1 West má BREEAM

Prologis Park Prague D1 West má BREEAM

Prologis oznámil, že budova 4 v Prologis Parku Prague D1 West byla ohodnocena 65 % a získala certifikát BREEAM „Very Good“.

Hodnocení na úrovni „Very Good“, které společnost obdržela, je nejvyšší, jaké bylo průmyslové budově ve střední Evropě uděleno. Zároveň se jedná o první skladovou halu v České republice oceněnou tímto certifikátem.

Společnost Prologis během výstavby prostoru o rozloze 21 429 metrů čtverečních dokázala dodržet přísné normy, aby dodala budovu špičkové kvality, energeticky úspornou, snižující provozní náklady a zvyšující ziskovost nájemníků.

„Jsme potěšeni, že jsme získali takto vysoké hodnocení v oblasti udržitelnosti pro tuto budovu. Naší prioritou je stavět nemovitosti, které perfektně vyhovují potřebám našich klientů a jsou z dlouhodobého hlediska efektivní, co se týče nákladů,“ řekl Martin Polák, Senior Vice President & Country Manager společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko, „certifikace BREEAM je dalším krokem v rámci závazku k našim klientům a jejich požadavkům a očekáváním.“

Hlavním dodavatelem projektu se stala společnost Goldbeck. Proces získání certifikátu BREEAM zajišťovala společnost ARCADIS CZ. Prologis Park Prague D1 West sestává ze čtyř budov o celkové rozloze více než 51 000 m2 distribučních a kancelářských prostor. Park se nachází přibližně 11 kilometrů jihovýchodně od Prahy na křižovatce Říčany a Jesenice, přímo u dálnice D1.

Zdroj a foto: Prologis