30. října 2017

Prologis Park Prague-Rudná se rychle

Prologis Park Prague-Rudná se rychle

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil, že uzavřel tři nové nájemní smlouvy na celkem 6 901 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Rudná. Mimo to zde zahájil i výstavbu nové budovy o rozloze 4 290 metrů čtverečních, z nichž 3 680 metrů čtverečních je stavěno na míru potřebám společnosti Sacorp Logistics, stávajícímu nájemci parku Prologis Park Prague-Rudná.

Nové nájemní smlouvy zahrnují:

• Pronájem 3 680 metrů čtverečních české logistické společnosti Sacorp Logistics v nové budově, která je nyní ve výstavbě.

• Prodloužení pronájmu 2 559 metrů čtverečních a pronájem dalších 708 metrů čtverečních společnosti Toyota Material Handling CZ, významnému dodavateli manipulační a skladové techniky, která bude celkově využívat 3 342 metrů čtverečních.

• Pronájem dalších 1 768 metrů čtverečních společnosti Albatros Media, jednomu z největších vydavatelů v České republice a na Slovensku. Nově tak bude Albatros využívat prostory o rozloze 8 211 metrů čtverečních.

• Prodloužení pronájmu 1 100 metrů čtverečních a pronájem dalších 726 metrů čtverečních pro společnost Author, českého výrobce a prodejce kol, který si tak celkově pronajme prostory o velikosti 1 826 metrů čtverečních.

„Park Prologis Park Prague-Rudná, který jsme získali přesně před dvěma lety v září 2014, se velmi rychle etabloval jako vlajková loď našeho pražského portfolia. Kromě již zmíněných transakcí nyní v parku stavíme nové distribuční prostory o velikosti 34 200 metrů čtverečních na míru pro Sportisimo, český řetězec se sportovním zbožím,“ uvedl ředitel pro pronájem a výstavbu společnosti Prologis v České republice a Slovensku Martin Baláž. „Vysoká poptávka stávajících nájemců v rámci parku potvrzuje naši strategii poskytování prvotřídních prostor a špičkových služeb tak, aby se naši nájemci mohli plně věnovat svému byznysu,“ dodal Baláž.

Prologis Park Prague-Rudná, který se nachází u dálnice D5 jen 20 minut od centra Prahy, disponuje 18 budovami o celkové rozloze 175 000 metrů čtverečních moderních distribučních prostor.

Prologis je s více než 985 000 metry čtverečními logistických a průmyslových prostor jedním z předních poskytovatelů distribučních prostor v České republice (k 30. červnu 2016).

Zdroj: Prologis