27. října 2017

Prologis podepisuje 3. největší smlouvu

Prologis podepisuje 3. největší smlouvu

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že podepsal nájemní smlouvu na 20 750 m2 v Prologis Park Budapest-Gyál se společností GE Hungary.

GE Hungary je součástí skupiny GE, jednoho z největších světových dodavatelů energie, dopravy, zdravotnických potřeb, vody a osvětlení. Park, který je 100 procentně pronajatý, je moderním distribučním centrem, které v současné době zahrnuje pět budov o celkové rozloze 152 000 m2. Nachází se přibližně 18 km jihovýchodně od centra Budapešti a 17 km západně od mezinárodního letiště a nabízí přístup k dálnicím M5 a M0.

„Jedná se o třetí největší nájemní smlouvu, kterou jsme letos v Maďarsku podepsali, což odráží rostoucí poptávku po vysoce kvalitních distribučních prostorách,“ řekl László Kemenes, viceprezident a country manager pro Prologis v Maďarsku a Rumunsku. „V současné době je naše maďarské portfolio pronajato z 96 %a zaznamenali jsme zvýšený zájem zákazníků i o zbývající neobsazený prostor.“
Transakci zprostředkovala společnost CBRE. Prologis je vedoucím poskytovatelem průmyslových nemovitostí v Maďarsku s portfoliem o celkové rozloze více než 534 000 metrů čtverečních (k 30. září 2014).

Zdroj: Prologis