29. října 2017

Prologis postaví 2 nové budovy DC8 a DC9

Prologis postaví 2 nové budovy DC8 a DC9

Prologis rozšíří svůj Prologis Park Prague D1 East o další dvě budovy DC8 a DC9. Celková rozloha nových prostor bude 10 360 m2 . Obě budovy jsou pronajaty ještě před zahájením výstavby.

Transakce zahrnují:

  • 5 160 m2 v budově DC8 pro společnost Logflex, českého poskytovatele logistických služeb třetím stranám. Transakci zprostředkovala poradenská společnost 108 Agency.
  • 5 200 m2 v budově DC9 pro společnost Nagel-Group, evropského poskytovatele logistických služeb specializujícího se na skladování zboží vyžadující regulovatelnou teplotu. Nagel současně rozšířila svou stávající nájemní smlouvu v budově DC2 v Prologis Park Prague D1 West na 13 700 m2.

Dokončení obou budov je plánováno ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

„Jsme nadšeni, že jsme získali další pozemky v tak žádané lokalitě se stoprocentní mírou obsazenosti,“ řekl senior viceprezident a ředitel Prologis pro střední a východní Evropu Martin Polák. „Tato plánovaná expanze je plně v souladu s naší strategií poskytovat zákazníkům nejlepší lokality pro jejich podnikání. Oblast kolem dálnice D1 nabízí společnostem působícím v celém regionu ideální podmínky, což vysvětluje trvale vysokou poptávku, kterou zde sledujeme,“ doplnil.

Prologis Park Prague D1 East se nachází asi 11 km jihovýchodně od Prahy u sjezdu z dálnice na Říčany a Jesenici. V současné době se park skládá ze sedmi budov o celkové rozloze 130 000 m2 moderních distribučních prostor. Umístění parku nedaleko dálnice D1 nabízí skvělý přístup do centra Prahy a k řadě tuzemských i zahraničních tras.

Zdroj: Prologis