27. října 2017

Prologis: Prodej PP Bucharest A1

Prologis: Prodej PP Bucharest A1

Prologis, oznámil uzavření konečné smlouvy o prodeji parku Prologis Park Bucharest A1 v Rumunsku společnosti CTP. Smlouva podléhá obvyklým obchodním podmínkám.

Park, postavený v letech 2007 a 2008, sestává ze čtyř budov o rozloze 107 770 m2 průmyslových prostor třídy A. Každá budova získala certifikát energetické náročnosti (Energy Performance Certificate) s hodnocením A. Park, k němuž přiléhá pozemek o rozloze 36,4 hektarů pro další výstavbu, se nachází u nejdůležitější rumunské mezistátní dálnice spojující Bukurešť a Pitesti, přibližně 23 kilometrů západně od centra Bukurešti. Jedná se o jediný park postavený společností Prologis v Rumunsku.  

Ben Bannatyne, ředitel Prologis pro střední a východní Evropu, řekl: „Tato smlouva je v souladu s naší investiční strategií přizpůsobit naše portfolio globálním trhům. Po dokončení této transakce Prologis opustí rumunský trh.“

Remon Vos, CTP CEP, dodal: „CTP se soustředí na trhy střední Evropy a nedávno rozšířila několik svých projektů v Rumunsku, aby vyhověla svým stávajícím zákazníkům. CTP staví průmyslové nemovitosti pro výrobní společnosti a na konci tohoto roku dosáhne rozloha portfolia společnosti 3 milionů metrů čtverečních.“

Společnost Prologis zastupovala poradenská společnost JLL.

Prologis je aktivní na pěti trzích zemí střední a východní Evropy a s portfoliem o celkové rozloze 4,3 milionů m2 je vedoucím poskytovatelem distribučních prostor ve střední a východní Evropě (k 30. červnu 2015).

Zdroj: Porologis