25. října 2017

Prologis pronajal plochu DB Schenker

Prologis pronajal plochu DB Schenker

Prologis podepsal novou smlouvu o pronájmu 26 500 m2 v Prologis Parku Budapešť-Sziget se společností DB Schenker, předním poskytovatelem logistických služeb a zároveň svým dlouhodobým globálním zákazníkem.

Smlouva zahrnuje pronájem 7 500 m2 prostor, které budou postaveny na míru jako nová budova (DC6). Dále bylo pronajato 19 000 m2 již existujících ploch v budově (DC4). DB Schenker plánuje v parku konsolidovat veškerou svoji působnost, včetně umístění kanceláře vedení společnosti pro maďarský trh.

Nově postavená budova na míru s cross-dockovým zařízením nabídne přístup pro menší nákladní automobily na jedné straně a prostor pro nakládací doky na straně druhé. Dalšími přednostmi nové budovy budou skladové prostory bez sloupů a boční nakládací rampy pro nákladní automobily a dodávky. Zahájení výstavby je plánováno na druhé čtvrtletí roku 2014, dokončení se očekává v posledním čtvrtletí roku 2014.

„Se vzestupem e-commerce jsme v blízkosti velkých měst svědky rostoucí poptávky po cross-dockových zařízeních, které umožňují dodávku tzv. na „poslední míli“,“ řekl László Kemenes, viceprezident a country manager společnosti Prologis v Maďarsku, „Naše pozemky a rozvoj odborných znalostí nám poskytují možnost zákazníkům připravit řešení na míru jejich potřebám v logistice. Pouze Prologis dokázal nabídnout pronájem existující budovy a zároveň novou výstavbu s potenciálem dalšího rozšíření v rámci parku.“

Prologis Park Budapešť-Sziget se nachází v průmyslové zóně Szigetszentmiklós, která je součástí dílčího trhu v Budapešti. Park nabízí přímé spojení s národní a mezinárodní silniční sítí prostřednictvím dálnice M0, která poskytuje rychlý přístup k dálnicím M1, M7 a M5, jedná se tedy o atraktivní logistickou lokalitu. K 31. březnu 2014 Prologis vlastní a spravuje přibližně 3,7 milionu m2  logistických a distribučních prostor ve střední a východní Evropě.

Zdroj a foto: Prologis