27. října 2017

Prologis s malými obchodními jednotkami

Prologis s malými obchodními jednotkami

Prologis, Inc (NYSE: PLD) oznámil otevření nové budovy s malými obchodními jednotkami o rozloze 18 200 m2 v Prologis Park Wrocław III. Jednotky nabízí vysokou míru flexibility v rámci trhu průmyslových nemovitostí ve Wrocławi, neboť nejmenší jednotka začíná již na 650 m2 plochy.

Otevření doprovázel slavnostní ceremoniál s názvem „Prostor pro růst vašeho podnikání“, jenž shrnul výhody, které malé obchodní jednotky (SBU - small business units) zákazníkům nabízejí, zejména příležitost kombinovat pronájem vysoce kvalitních kancelářských a distribučních prostor pod jednou střechou při jinak limitujících možnostech ve Wrocławi. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci místních úřadů, obchodní partneři, zákazníci a pozvaní hosté.

„Na tuto investici jsme hrdí. Otevření znamená také dokončení parku Prologis Park Wrocław III,“ řekl Ben Bannatyne, generální ředitel Prologis pro střední a východní Evropu, „v současné době patří Wrocław k nejvyhledávanějším lokalitám s jednou z nejvyšších úrovní obsazenosti v Polsku, ale s našimi pozemky v Prologis Park Wroclaw V jsme schopni kdykoliv uspokojit poptávku na trhu.“

„Pouhých šest měsíců po zahájení stavebních prací dodáváme našim zákazníkům první budovu s jednotkami SBU. Pronajato je již 75 %a v současné době jednáme o pronájmu zbývajících prostor. Je to fantastický úspěch, který posiluje naši obchodní strategii ve Wrocławi,“ říká Ewa Zawadzka, vedoucí pro pozemky a výstavbu společnosti Prologis. Budova s jednotkami SBU byla navržena Jakubem Jaszczyńskim z AMF Konstrukcje Budowlane; hlavním dodavatelem stavby je společnost Goldbeck.

Prologis Park Wroclaw III sestává z celkem 148 000 m2 prostor a nachází se hned vedle dálničního okruhu u Wrocławi, na ulici Graniczna, sedm kilometrů jihovýchodně od Wrocławi a 3,5 km od letiště. Mezi zákazníky budovy s jednotkami SBU patří společnosti Active, Getback, Max Fliz, Metalcom, Neuca a Schumacher Packaging.

Prologis ve střední a východní Evropě vlastní a spravuje portfolio  o celkové rozloze přibližně 3,7 milionů m2 logistických a distribučních prostor (k 30. červnu 2014). Se čtyřmi distribučními parky v Dolním Slezsku, které nabízejí více než 360 000 m2, je společnost Prologis největším poskytovatelem průmyslových zařízení v regionu.

Zdroj a foto: Prologis