27. října 2017

Prologis: Smlouva s Hi Logistics Europe

Prologis: Smlouva s Hi Logistics Europe

Prologis pronajal 20 600 m2 průmyslových prostor v Prologis Parku Wroclaw V DC5 společnosti Hi Logistics Europe. Tímto společnost zvýšila rozlohu předem pronajatých prostor v budově na 75 procent.

Hi Logistics Europe je přidruženou logistickou společností LG Electronics a stálým zákazníkem společnosti Prologis. S nově podepsanou smlouvou má Hi Logistics Europe v Evropě pronajato více než 98 500 m2 prostor společnosti Prologis.

Hi Logistics použije prostory v nové spekulativně postavené budově pro zásobování polského, německého a českého trhu. Tato nemovitost bude první svého druhu v Dolním Slezsku - využívá energeticky úsporné řešení osvětlení, které zefektivňuje provozní náklady. Navíc bude mít stavba obrácené rozestavění pilířů, díky němuž je možné odstranit první linie podpůrných struktur, čímž vzniká rozšířený nakládací prostor. V areálu budou také betonové nákladní rampy a vyšší počet doků s obloukovými střešními světlíky.

„Díky této nájemní smlouvě je budova o rozloze 27 000 m2 ze 75 %pronajata ještě před plánovaným dokončením v třetím čtvrtletí,“ řekla Ewa Zawadzka, viceprezidentka a vedoucí vývoje Prologisu, Polsko, „Vratislav je ideální lokalitou pro realizaci strategie centralizace činností společnosti Hi Logistics v regionu. Jsme rádi, že můžeme podpořit pokračující úspěch společnosti.“

Prologis Park Wrocław V sestává ze čtyř dokončených budov, které byly postaveny na míru o celkové rozloze více než 90 000 m2. Mezi zákazníky parku patří Eko Holding, Neonet, Tradis a UPM Raflatac. Celkem park nabízí potenciál pro další výstavbu až 98 000m2 prostor. Park se nachází v Nowa Wies Wrocławska v těsné blízkosti Vratislavského městského okruhu, asi tři kilometry jihozápadně od Wroclaw Bielany na křižovatce dálnice A4 (Berlín - Vratislav - Ukrajina) s dálnicí S8/E67.

Zdroj a foto: Prologis