27. října 2017

Prologis: Spekulativní výstavba v BA

Prologis: Spekulativní výstavba v BA

Prologis oznámil, že zahájil výstavbu třetí spekulativní budovy v Prologis Park Bratislava. Budova je již předem pronajata ze 72 %.

Výstavba vysoce kvalitní distribuční budovy DC10B o rozloze 17 300 m2 by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2016. Vývoj je odpovědí na vysokou poptávku v bratislavském regionu. Dvě rozestavěné spekulativní budovy DC12 a DC13 jsou již předem pronajaty z 50 %. Po dokončení budovy DC9, která je stavěna na míru, dosáhne park plné kapacity. Celková rozloha parku dosáhne 320 000 m2 a bude se jednat o největší park Prologis v regionu střední a východní Evropy.

Před-pronájmy v nové budově Prologis Park Bratislava zahrnují:

  • 7 000 m2 pro Lagermax, předního rakouského poskytovatele logistických a dopravních služeb
  • 6 400 m2 pro Elektrosped, slovenského internetového prodejce spotřebního zboží a elektroniky, který provozuje e-shop Hej.sk vlastněný společností HP Tronic Group

„Tento rok byl, co se týče nové výstavby v oblasti Sence, rekordní – nejvyšší od roku 2008. Prologis Park Bratislava patří díky své kvalitě a umístění i nadále mezi nejžádanější na trhu,“ řekl Martin Polák, senior viceprezident a ředitel Prologis pro Českou republiku a Slovensko. „Vzhledem k silné poptávce našich zákazníků a nedávnému úspěchu Prologis se spekulativní výstavbou jsme se rozhodli park rozšířit o budovu DC10B, která je pronajata ze 72 procent jen několik týdnů po oznámení,“ dodal.

Moderní průmyslový areál Prologis Park Bratislava se nachází 24 kilometrů východně od centra Bratislavy, dva kilometry od Sence a 16 km od mezinárodního letiště. Park sestává v současné době z více než 250 000 m2 výrobních a distribučních prostor. Prologis je s více než 495 000 m2 logistických a průmyslových prostor jedním z předních poskytovatelů distribučních budov na Slovensku (k 30. září 2015).

Zdroj: Prologis