1. ledna 1970

Prologis staví na míru pro TOMRA

Prologis staví na míru pro TOMRA

Prologis oznámil podepsání 15leté nájemní smlouvy na třinácttisícdevětset metrů čtverečních. Společnost postaví projekt na míru pro společnost TOMRA, lokalizován do Prologis Parku Bratislava. Začátek výstavby je naplánován na první čtvrtletí roku 2014.

TOMRA Sorting, slovenská společnost vlastněná norskou partnerskou společností TOMRA Systems ASA, vyrábí technologie založené na senzorech pro třídění, loupání a analytické zpracovávání jak čerstvých, tak průmyslově zpracovaných potravin. Společnost nové prostory použije pro montáž strojů pro své zákazníky, jako je například Pepsico, McCain, Wendt a Lamb Weston Boardman. Po svém kompletním dokončení tento objekt zaměstná asi 180 zaměstnanců společnosti TOMRA.

Mimo standardního vybavení na míru bude tato hala disponovat také jeřábem a dráhami, dvěma doky pro boční zatížení, střešními vikýři pokrývajícími 10 % střešní plochy, systémem distribuce stlačeného vzduchu a externím přístřeškem.

“Jsme potěšeni, že můžeme podpořit růst společnosti TOMRA výstavbou moderní nemovitosti určené pro výrobu,“ řekl Ben Bannatyne výkonný ředitel a ředitel společnosti Prologis pro region střední a východní Evropy, „díky naší schopnosti pochopit potřeby společnosti jsme připravili nabídku, která nabízí prémiovou lokalitu, na míru ušité řešení a vysokou kvalitu provedení a dokončení projektu.“

Prologis Park Bratislava v současné chvíli sestává ze sedmi budov o celkové rozloze více než 208 000 m2distribučních prostor. Nové prostory navýší rozlohu prostorů určených k pronájmu na 222 000 m2. Park se nachází 24 km od centra Bratislavy, dva kilometry od města Senec a 16 km od mezinárodního letiště. Tato poloha dělá z parku ideální místo pro domácí i mezinárodní logistické aktivity. Park také poskytuje přímé spojení s prvním nájezdem na rychlostní silnici D1 (Bratislava-Žilina-Tatry) a evropský koridor 4 směrem do Trnavy.

Společnost Prologis je se třemi parky o rozloze 430 000 m2 distribučních prostor konkrétně v Bratislavě (Senec), Galantě (Gáň) a v Novém Městě vedoucím poskytovatelem průmyslových prostor na Slovensku (k 30. září 2013).

Zdroj a foto: Prologis