27. října 2017

Prologis staví v Maďarsku pro Fiege

Prologis staví v Maďarsku pro Fiege

Prologis zahájil výstavbu nové haly (DC2) o velikosti 8 000 m2 v Prologis Park Hegyeshalom přímo na míru společnosti Fiege, předního evropského poskytovatele logistických služeb.

Společnost Fiege zároveň prodloužila smlouvu na stávající prostory o velikosti 11 400 m2 v DC1 ve stejném parku. Fiege si pronajímá celkem 126 000 m2 v dalších pěti parcích Prologis po celé Evropě. Nová budova o rozloze 8 000 m2 bude druhou budovou společnosti v tomto plně obsazeném parku a její součástí budou i nejmodernější kancelářské prostory o rozloze 100 m2.

„Fiege se specializuje na integrovaná řešení dodavatelského řetězce pro různá odvětví. Poskytujeme komplexní služby, které vytváří obchodní příležitosti. Se stávající budovou v Prologis Park Hegyeshalom jsme velmi spokojeni. Abychom drželi krok s růstem naší firmy, rozhodli jsme se prodloužit stávající nájemní smlouvu a obsadit další  , která vyhoví našim každodenním provozním požadavkům. K našemu rozhodnutí přispěla flexibilita profesionálního týmu Prologis, který se stará o zákazníky,“ řekl generální ředitel Fiege Gergely Hepp.

„Jak trh v Maďarsku roste, sledujeme, že naši zákazníci žádají stále více prostoru. Jsme tedy rádi, že můžeme postavit novou budovu na míru pro společnost Fiege,“ řekl senior viceprezident a ředitel Prologis pro Maďarsko László Kemenes. „Hegyeshalom, náš jediný park v Maďarsku mimo oblast Budapeště, je plně obsazen. V posledních letech se stává důležitým strategickým bodem pro společnost Fiege a její regionální logistické činnosti, především díky dobré dostupnosti do Rakouska, Maďarska i na Slovensko,“ dodal Kemenes.

Prologis Park Hegyeshalom v současné době zahrnuje budovu o rozloze 24 100 m2, která je plně pronajatá právě společností Fiege a společností SMR. V budoucnu ho lze rozšířit o dalších 120 000 m2. Park je umístěn v západním Maďarsku nedaleko Vídně, Bratislavy a Györu, po dálnicích M1 a M15 se lze lehce dostat na všechny tři trhy. Prologis je s portfoliem 612 000 m2 v šesti parcích předním poskytovatelem průmyslových ploch v Maďarsku (k 30. září 2015).

Zdroj: Prologis