27. října 2017

Prologis uskutečnil akvizici parku M1

Prologis uskutečnil akvizici parku M1

Prologis oznámil, že Prologis Targeted Europe Logistics Fund (“PTELF”) koupil M1 Business Park v Maďarsku od CA Immo a Union Investment. Park je přejmenován na Prologis Park Budapest M1 a sestává z pěti budov o celkové rozloze 69 105 m2. Prostory jsou vhodné pro domácí, regionální i mezinárodní zákazníky.

Mezi nájemce Prologis Park Budapest M1 patří Daejung, DHL, Kuehne & Nagel, LGI, Metal Hungaria, MT Display a Willi Betz.

Park se nachází na západním okraji Budapešti, 23 km západně od centra města, a nabízí přímý přístup k dálnici M1, která spojuje Budapešť s Győrem (Maďarsko), Bratislavou (Slovensko) a Vídní (Rakousko).

„Tato transakce navazuje na akvizice celkem 390 000 m2, které jsme ve střední a východní Evropě dokončili v loňském roce v ceně nižší než související reprodukční náklady,“ řekl Ben Bannatyne, generální ředitel Prologis pro střední a východní Evropu, „Prologis Park Budapest M1 se nachází na hlavní západní obchodní cestě do Budapešti, a doplňuje tak naše stávající portfolio. Lokalita je při rozhodování zákazníků klíčová a my jsme nyní schopni rozšířit naši nabídku o další logistický park na klíčovém maďarském trhu.“

Během transakce zastupovala Prologis realitní poradenská společnost JLL. Prologis je vedoucím poskytovatelem průmyslových nemovitostí v Maďarsku s portfoliem o celkové rozloze více než 548 000 m2 (k 31. prosinci 2014).

Zdroj: Prologis