27. října 2017

Prologis uskutečnil v Polsku akvizici

Prologis uskutečnil v Polsku akvizici

Prologis a Invesco Real Estate (IRE), globální správce realitních investic, oznámily, že Prologis European Properties Fund II (“PEPF II”) uskutečnil akvizici vysoce kvalitních logistických prostor v Polsku. Nemovitost získal od Invesco Real Estate.

Prostory sestávající se z 50 000 m2 byly přejmenovány na Prologis Park Stryków II a jsou 100 % pronajatyspolečnosti Castorama. Nachází se 18 kilometrů od centra města Lodž a 2 kilometry od křižovatky dálnic A1/E75 (Gdaňsk-Vídeň) a A2/E30 (Berlín).

Obchodní dohoda navazuje na první akvizici dvou logistických projektů o celkové rozloze 94 200 m2 v Polsku a Maďarsku získaných fondem PEPF II od Invesco Real Estate v červenci. „Tato akvizice je jedinečnou příležitostí k nákupu aktiv prémiové kvality,“ řekl Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu, „nová budova doplní stávající portfolio PEPF II a bude sloužit k uspokojení rostoucí poptávky po dobře umístěné logistické infrastruktuře v Polsku.“ 

Tomáš Pícha, ředitel transakcí v regionu střední a východní Evropy společnosti Invesco Real Estate, řekl: „Úspěšný prodej nemovitosti Castorama potvrzuje pokračující poptávku mezi institucionálními investory po klíčových aktivech v Polsku. Tato poptávka v kombinaci s investičními cíli našeho klienta znamená, že pro nás nastal optimální čas prodeje tohoto vynikajícího aktiva. Přesto máme i nadále velký zájem o investiční příležitosti v tomto regionu.“

Invesco Real Estate zastupovala v jednání agentura Colliers International, která měla na starosti podporu prodeje nemovitosti, a právní poradce Norton Rose Fulbright. Prologis zastupovala právní firma The Clifford Chance.

Zdroj: Prologis