27. října 2017

Prologis v Bratislavě s novými 23700 m2

Prologis v Bratislavě s novými 23700 m2

Prologis, Inc., světový lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že v Prologis Parku Bratislava zahájí výstavbu o rozloze 23 700 m2.

Budova, jejíž výstavba bude dokončena do konce roku, je již téměř ze 40 procent pronajata společností Geis Group, jedním z předních poskytovatelů komplexních dopravních a vysoce kvalitních logistických služeb na území České a Slovenské republiky. Geis se přemístí z brownfieldu v Bratislavě do nové, moderní cross-dockové logistické nemovitosti DC7B v Prologis Parku Bratislava. Park se nachází na prvním sjezdu z dálnice D1, 24 kilometrů východně od centra Bratislavy a 2 kilometry od města Senec.

Po dokončení nové budovy DC7B bude mít park rozlohu celkem 232 000 m2. Tato výstavba navazuje na nedávné dokončení spekulativně postavené nemovitosti DC7A o rozloze 24 500 metrů čtverečních, která je nyní 100procentně pronajata. V květnu bylo pronajato 4 600 m2 společnosti DB Schenker, která je stoprocentní dceřinou společností Deutsche Bahn AG.

„Jsme velmi rádi, že zahajujeme novou spekulativní výstavbu v Prologis Parku Bratislava,“ uvedl Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu, „skutečnost, že část budovy je již pronajata je důkazem o zásadním umístění Prologis Parku Bratislava v rámci Bratislavy i celého Slovenska.“ Prologis je se třemi parky o celkové rozloze 430 000 metrů čtverečních distribučních prostor v Bratislavě (Senec), Galantě (Gáň) a Novém Městě vedoucím poskytovatelem industriálních nemovitostí na Slovensku (k 31. březnu 2014).

Zdroj a foto: Prologis