29. října 2017

Prologis v Polsku pro firmu Agata

Prologis v Polsku pro firmu Agata

Prologis se společností Agata podepsal smlouvu na výstavbu budovy na míru o velikosti 42 170 m2. Ta vyroste v Prologis Park Piotrków II v Polsku. Transakci zprostředkovala realitní poradenská společnost CBRE.

Agata je jedním z předních a nejdéle působících polských distributorů nábytku, vybavení interiérů, dekorací, lamp a textilu. Aktuálně, kromě dvou centrálních skladů, provozuje 19 maloobchodů umístěných ve všech větších polských městech.

„Snažíme se optimalizovat provozní náklady a procesy, které souvisí s dynamickým růstem naší společnosti, což vedlo k vybudování jednotného distribučního centra ve středním Polsku v Prologis Park Piotrków II,“ řekl viceprezident společnosti Agata Grzegorz Ćwik. „Prologis jsme si vybrali, jelikož jsme chtěli tuto důležitou část našeho podnikání svěřit do rukou osvědčeného a spolehlivého partnera. Náš obchodní vztah tato smlouva jedině posílí, spolupracujeme spolu totiž již od roku 2010, kdy jsme podepsali první nájemní smlouvu na distribuční prostory v Prologis Park Wrocław,“ dodal Ćwik.

„Těší nás, že si společnost Agata vybrala ve středním Polsku právě Prologis Park Piotrków II. Dle zprávy nesoucí název Logistics Real Estate Network Expansion, kterou jsme vypracovali ve spolupráci s Eyefortransport, je střední Polsko nejoblíbenější logistickou oblastí ve střední a východní Evropě,“ řekl senior viceprezident a oblastní ředitel Prologis pro Polsko Paweł Sapek. „Smlouva potvrzuje naši odbornou znalost, ale i úspěšnou spolupráci se společností Agata. Nutno dodat, že jsme schopni nabídnout pozemky v atraktivní lokalitě včetně všech potřebných stavebních povolení. Díky tomu jsme schopni našim zákazníkům postavit zařízení na míru v co nejkratším možném čase,“ doplnil Sapek.

„Poloha, ve které se město Piotrkow Trybunalski i budova nachází, byly klíčovými faktory, které nájemce přesvědčily o volbě Prologis. Gratulujeme oběma partnerům a jsme rádi, že jsme mohli k této transakci přispět,“ řekla Małgorzata Czepel z průmyslového a logistického oddělení CBRE.

Prologis Park Piotrków II se momentálně sestává z jedné budovy o velikosti 17 500 m2. Park je situován na okraji města Piotrków, zhruba 40 kilometrů od Lodže, hlavního města středního Polska. Park leží na křižovatce dvou hlavních dopravních tras: dálnice A1/E75 spojující severní a jižní Polsko a 8/E67 spojující Prahu, slezské aglomerace a Varšavu s Białystokem a Vilniusem.

Zdroj: Prologis