27. října 2017

Prologis v Praze postaví budovu v Jirny

Prologis v Praze postaví budovu v Jirny

Prologis, Inc.,oznámil, že zahájil výstavbu výrobní budovy na míru o rozloze 13 000 m2 v Prologis Park Prague-Jirny v České republice.

Budova, jež bude plně přizpůsobena požadavkům klienta, je druhým projektem svého druhu, který se v parku začal v uplynulém měsíci stavět. Dokončení je plánováno v průběhu druhého čtvrtletí roku 2015.

„Česká republika je svědkem výrazné poptávky ze strany zákazníků po výrobních a montážních budovách. Prologis dokázal tohoto trendu využít a na území Prahy v současné době staví celkem tři budovy na míru a jednu spekulativně,“ řekl Marek Muller, ředitel pro výstavbu a pronájem, Prologis Česká republika, „máme velmi rozsáhlé zkušenosti s přizpůsobením budov tak, aby splňovaly individuální požadavky zákazníků. Nové výstavby jsou pro nás příležitostí ukázat tyto schopnosti našim zákazníkům z nejrůznějších odvětví.“

Prologis Park Prague-Jirny sestává z prostor o rozloze 212 000 m2 a má potenciál pro výstavbu dalších 120 000 m2. Park, který je v tuto chvíli z 97 %pronajat, se nachází 20 kilometrů východně od Prahy a nabízí přímé spojení s dálnicí D11 umožňující efektivní distribuci na místní trhy a do sousedních zemí. 

Prologis v České republice a na Slovensku vlastní a spravuje portfolio s více než 1,2 miliony metrů čtverečních logistických a distribučních prostor. Prologis je díky svému aktivnímu působení v pěti zemích v regionu (Polsko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko a Rumunsko) a portfoliu o celkové rozloze 4,1 milionů metrů čtverečních vedoucím provozovatelem distribučních nemovitostí ve střední a východní Evropě (k 30. září 2014).

Zdroj:Prologis