12. září 2018

Prologis zahájil výstavbu své první logistické budovy projektované pomocí BIM na území střední a východní Evropy

Prologis zahájil výstavbu své první logistické budovy projektované pomocí BIM na území střední a východní Evropy

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil, že zahájil výstavbu nové spekulativní budovy s plochou 10 000 metrů čtverečních ve svém maďarském parku Prologis Park Budapest-Harbor. Její dokončení je naplánováno na první čtvrtletí roku 2019, již za šest měsíců po začátku výstavby.

logo-prologis-new

Nová prvotřídní budova je první logistickou nemovitostí Prologis navrženou pomocí BIM (Building Information Modeling) ve střední a východní Evropě. BIM je inteligentní proces založený na 3D modelu, který poskytuje architektům, inženýrům a dalším profesionálům ve stavebnictví metody a nástroje k efektivnějšímu plánování, designování, výstavbě i správě budov a infastruktury.

Budova bude vybavena vysoce kvalitními izolačními stěnovými panely a střešním systémem, jež společně s vysoce výkonným plynovým vytápěním mohou snížit náklady na topení až o 30 %. Mezi další udržitelné prvky budovy patří energeticky úsporné LED osvětlení či velké světlíky redukující náklady na elektrickou energii až do 45 % ve srovnání s běžnými standardy pro osvětlení. Inteligentní měřicí systém v budově pomůže optimalizovat spotřebu vody, plynu a elektrické energie. Stejně tak, jako v případě všech nově postavených budov Prologis, projde i tato procesem akreditace BREEAM s cílem dosáhnout hodnocení „Very Good“.

„V reakci na vysokou poptávku po prostorách v této lokalitě jsme se rozhodli rozšířit park o dalších 10 000 metrů čtverečních, jež nám umožní podpořit podnikání našich nových zákazníků,“ řekl László Kemenes, senior viceprezident a country manager Prologis v Maďarsku. „Pro Prologis BIM představuje klíčovou platformu pro výstavbu chytrých budov a správu dat, což pak zlepšuje celkovou zákaznickou zkušenost a podporuje energetickou soběstačnost jako součást našeho závazku k výstavbě s neutrální uhlíkovou stopou.“

Prologis Park Budapest-Harbor je situovaný v jižní části Budapešti, městském obvodu 22, na západním břehu Dunaje. Park sestává z 10 budov o celkové rozloze 130 000 metrů čtverečních, jeho potenciál pro další rozšíření je 27 000 metrů čtverečních. Má výborné napojení na mezinárodní silniční síť přes místní dopravní tepnu N6 a dálnice M0 a M6.

Prologis je s více než 660 000 metry čtverečními logistických prostor v sedmi průmyslových parcích vedoucím poskytovatelem distribučních nemovitostí na území Maďarska (k 30. červnu 2018).