16. května 2018

Prologis zahajuje výstavbu v Brně

Prologis zahajuje výstavbu v Brně

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, oznámil 25. dubna zahájení výstavby nového logistického parku na území České republiky – Prologis Park Brno. Jako první zde vyroste spekulativní budova o rozloze 27 860 metrů čtverečních s dokončením naplánovaným na třetí čtvrtletí roku 2018.

Prologis_Park_Brno__text

Prologis Park Brno, situovaný 10 kilometrů jižně od Brna, nabídne tři prvotřídní budovy poskytující ekologicky udržitelné logistické prostory na ploše 90 000 metrů čtverečních na pozemku o velikosti
25,9 hektaru.

Prémiové umístění přímo na dálnici D52, která spojuje Brno s Vídní, vytváří z parku ideální distribuční centrum pro domácí i mezinárodní poskytovatele logistických služeb a společnosti zabývající se lehkou výrobou vyžadující snadný přístup na trhy Slovenska, Rakouska, Maďarska a Polska.

„Z nového projektu v Brně jsme opravdu nadšení. Díky své skvělé viditelnosti a ideální poloze na hlavních dopravních tepnách se bezesporu stane hodnotným rozšířením jednoho z našich nejvýkonnějších portfolií. Při rozdělování kapitálu se soustřeďujeme na klíčové oblasti, jakými jsou například Praha či Brno. V nich vzniká obrovská poptávka po kvalitních logistických nemovitostech a servisu, jež Prologis nabízí svým zákazníkům,” řekl Martin Polák, senior viceprezident a ředitel Prologis pro region střední a východní Evropy.

Prologis je s více než 1 milionem metrů čtverečních logistických a průmyslových prostor vedoucím poskytovatelem distribučních nemovitostí na území České republiky (k 31. březnu 2018).


O společnosti Prologis

Prologis, Inc. je globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, který se zaměřuje na trhy s vysokým růstem a vysokými překážkami vstupu. K 31. březnu 2018 společnost vlastnila (ať již samostatně nebo formou společných investičních podniků) nemovitosti a developerské projekty o celkové očekávané rozloze přibližně 683 milionů stop čtverečních (63 milionů metrů čtverečních) v 19 zemích. Prologis pronajímá moderní distribuční prostory pestré škále přibližně 5 000 zákazníků ze dvou hlavních oblastí: business-to-business a retailového/online fulfillmentu.