27. října 2017

Prologis zahajuje výstavbu v PP Szczecin

Prologis zahajuje výstavbu v PP Szczecin

Prologis zahájil výstavbu třetí budovy o celkové rozloze 27 650 m2 v Prologis Park Szczecin. Dokončení výstavby je plánováno ve třetím čtvrtletí roku 2015.

Budova třídy A je téměř ze 70 procent pronajata. Podepsané nájemní smlouvy:

  • 8 640 m2pronajato Bridgestone Stargard Sp. z o.o, dceřiné společnosti Tokyo Bridgestone Corporation, největšího světového výrobce pneumatik a dalších gumárenských výrobků
  • 10 370 m2 pronajato nábytkářské společnosti

Prologis Park Szczecin je moderní distribuční centrum o celkové rozloze 53 000m2 v severozápadním Polsku. Nachází se v průmyslovém parku Goleniów na dálnici S3, asi 40 kilometrů od hranic s Německem a sedm kilometrů od letiště Szczecin-Goleniów. 

„Štětín se nachází u hlavních dopravních tras a proto je důležitým logistickým centrem pro Polsko a Německo. Jedná se o ideální lokalitu pro umístění distribučních center společností působících v Německu nebo Skandinávii,“ řekla Ewa Zawadzka, viceprezidentka a ředitelka pro výstavbu Prologis v Polsku, „předem pronajaté prostory v nové budově jsou důkazem vysoké poptávky po zařízeních třídy A ve Štětíně.“

Společnost je aktivní na trzích v pěti zemích střední a východní Evropy a s portfoliem sestávajícím ze 4,1 milionu m2 je Prologis vedoucím poskytovatelem distribučních budov ve střední a východní Evropě (k 31. prosinci 2014).

Zdroj: Prologis