1. ledna 1970

Prologis zazmluvnil 54 900 m2 v Polsku

Prologis zazmluvnil 54 900 m2 v Polsku

Prologis, vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, dnes oznámil podpis šesti nájemních smluv o celkovém objemu 54 900 m2 v Polsku. Společnost podepsala dvě nájemní smlouvy v Prologis Park Szczecin na severu Polska a obnovila 4 další smlouvy o celkovém objemu 39 800 m2 v několika dalších parcích v celé zemi.

Nové nájemní smlouvy se skládají z:

• 7 900 m2 pronajatých společnosti Schenker Sp. z o.o., poskytovateli integrovaných logistických řešení. Tato nemovitost bude novému nájemci sloužit jako centrum distribuce do západní Evropy a Skandinávie.

• 7 200 m2 pronajatých společnosti Swedwood, výrobci nábytku z borového dřeva, který je součástí skupiny IKEA. Tato nemovitost bude pro Swedwood centrem distribuce do Polska a Evropy.

Bartosz Mierzwiak, vice president a market officer společnosti Prologis v Polsku, k tomu řekl: „Společnosti Schenker a Swedwood vítáme v Prologis Parku Szczecin s velkým nadšením. Tento velmi kvalitní distribuční park s vynikajícím dopravním spojením je strategicky umístěný tak, aby vyhovoval regionálním distribučním potřebám našich klientů,“ a dodal: „Park je také v blízkosti továrny společnosti Swedwood a umožňuje jí tak minimalizovat náklady na přepravu mezi těmito dvěma místy a zároveň, v souladu s jejími snahami o trvalou udržitelnost, snižuje dopad na životní prostředí spojený s přepravou zboží.“ Po uzavření těchto nových smluv je Prologis Park Szczecin, který je vlastněn Prologis European Logistics Partners (PELP) plně pronajat.

Čtyři prodloužené nájemní smlouvy zahrnují:

Plocha (m2)

Klient

Lokalita

14 600

FIEGE

Prologis Park Dąbrowa DC3

11 000

Sonoco Poland – Packaging Services

Prologis Park Wrocław III DC2

8 500

Rhenus Contract Logistics

Prologis Park Poznań DC4

5 700

Rhenus Contract Logistics

Prologis Park Dąbrowa DC2

„Díky těmto novým pronájmům a prodloužením smluv se Prologis může pochlubit nadprůměrnou mírou obsazenosti svých polských parků, která je nyní na úrovni 88,3%. Nedostatek volných industriálních nemovitostí na trhu také znamená, že jsme svědky růstu nájemného v souladu s naším očekáváním,“ dodal Mierzwiak. Prologis je největším majitelem a provozovatelem distribučních nemovitostí v Polsku s portfoliem přesahujícím 1,9 milionu m2 (údaje platné ke 31. březnu 2013).

Zdroj a foto: Prologis