29. října 2017

Prologis: Zpráva u udržitelném rozvoji

Prologis: Zpráva u udržitelném rozvoji

Prologis vydal svoji výroční zprávu o udržitelnosti.Report dokumentuje činnost společnosti ve třech oblastech: péče o životní prostředí, sociální odpovědnost a korporátní správa a etika společnosti.

Nejdůležitější body zprávy:

Péče o životní prostředí:

  • Jenom v roce 2015 získalo certifikace 45 projektů o celkové rozloze 1,39 milionu metrů čtverečních udržitelných staveb, čímž celková rozloha certifikovaných udržitelných staveb vzrostla na 6,31 milionu metrů čtverečních. Celkem se jedná o 173 projektů v 15 zemích.
  • Počet solárních zařízení, instalovaných dohromady v devíti zemích, a potažmo výkon se zvýšil o 30 megawattů (MW) na celkových 149 MW.
  • Taktéž se zvýšil podíl úsporného osvětlení, oproti roku 2014, kdy jím disponovalo 68 % všech budov, se nyní podíl zvýšil na 73 %.

Sociální odpovědnost

  • Místním neziskovým organizacím darovaly Prologis a Nadace Prologis finanční podporu ve výši 1,5 milionu amerických dolarů.
  • Zaměstnanci Prologis strávili dohromady 9900 hodin dobrovolnickou prací včetně účasti na IMPACT Day, celosvětového dne, kdy Prologis pomáhá potřebným, ve více než 60 neziskových organizacích na podporu vzdělávání, sociálně slabých a životního prostředí.
  • Prologis v rámci programu ‚Space for Good‘ věnoval 18 neziskovým organizacím celkem 105 měsíců nájemného distribučních prostor zdarma.

Korporátní správa a etika společnosti

  • Podle analýzy společnosti Green Street Advisors se Prologis již třináctý rok po sobě stal lídrem mezi společnostmi z oblasti logistických nemovitostí (REIT) v oblasti korporátní správy.

„Když se ohlédnu zpět, musím říci, že jsem na naše úspěchy v oblasti udržitelnosti v tomto roce velmi hrdá. Moji kolegové mě neustále inspirují,“ řekla viceprezidentka pro udržitelnost Jeannie Renne-Malone. „Jejich snaha minimalizovat dopad činností společnosti na životní prostředí, komunikace s našimi partnery a stoprocentní bezúhonnost jsou jádrem našeho udržitelného programu. Společně budeme vytrvale pracovat na schopnosti Prologis čelit komplexním a složitým globálním výzvám, tak, aby náš program udržitelnosti zanechal pozitivní dopad i pro budoucí generace,“ dodala.

Zpráva se řídí rámcem definovaným iniciativou Global Reporting Initiative (GRI). Byla zpracována v souladu s  GRI G4 Sustainability Reporting Guidelines a Construction and Real Estate Sector Supplement (CRESS) v souladu s  Core option.

Zdroj: Prologis