14. června 2018

Pronájem budovy City Palais v centru Prahy exkluzivně zajistí společnost MAX Immo

Pronájem budovy City Palais v centru Prahy exkluzivně zajistí společnost MAX Immo

Přední tuzemská realitní společnost MAX Immo oznámila, že byla jmenována exkluzivním zprostředkovatelem pronájmů pro budovu City Palais v atraktivní lokalitě pražského Zlatého kříže.

city palais text

Zajištěním nových nájemců pověřila MAX Immo společnost Redevco, vlastník City Palais. Budova poskytuje kancelářské, maloobchodní i bytové prostory na ploše 7 500 metrů čtverečních.

Týmu MAX Immo se aktuálně podařilo zajistit krátkodobý pronájem maloobchodních prostor budovy celosvětově úspěšnému projektu galerie ocelových figurín – Gallery of Steel Figures, který představuje ručně tvořené kovové sochy. „V následujících měsících bude naše snaha směřovat hlavně k zajištění dlouhodobých či stálých pronájmů City Palais,“ řekl Martin Indra, retailový specialista MAX Immo.

Společnost MAX Immo, která se specializuje na prvotřídní nemovitosti v prémiových lokalitách, exkluzivně zajistí pronájem všech šesti nadzemních a dvou podzemních podlaží City Palais. Budova, situovaná na frekventované křižovatce dvou nejvýznamnějších pražských nákupních tepen: ulice Na Příkopě a Václavského náměstí, poskytuje 3 500 metrů čtverečních maloobchodních prostor a 2 250 metrů čtverečních kancelářských ploch. Její součástí jsou také dvě luxusní bytové jednotky.

Těší mě, že se Redevco, majitel City Palais, rozhodlo poskytnout exkluzivitu v zajištění pronájmů právě nám. Máme tak možnost navázat na úspěch loňské spolupráce, v jejímž rámci jsme pro Redevco poskytovali poradenství při uzavírání dohody o koupi této budovy,“ uvedl Carlo Gradl, výkonný ředitel společnosti MAX Immo.

Redevco, panevropský realitní investor a správce nemovitostí s portfoliem čítajícím více než 400 budov, vlastní City Palais od listopadu 2017. Akvizice v hodnotě více než 40 milionů eur, která byla zároveň vůbec první investicí společnosti na území Prahy, se zařadila mezi nejvýznamnější transakce, jež byly v minulém roce na tuzemském trhu s komerčními nemovitostmi uskutečněny. Záměrem MAX Immo je přivést do City Palais nové a zajímavé koncepty, a zvýšit tak prestiž pražského maloobchodního prostředí.

S rychle rostoucím trendem nakupování online se radikálně mění i maloobchodní trhy po celém světě a Praha není výjimkou. Top lokality v centru města však budou nadále hrát důležitou roli ve strategiích mnoha tradičních i nových retailerů,“ doplnil Carlo Gradl. „City Palais patří k nejatraktivnějším budovám hlavních tříd pražského centra. Spojuje výjimečnou architekturu v neorenesančním a secesním stylu s moderním a flexibilním zázemím a lukrativní lokalitou v samém centru metropole. Díky tomu je skvělou volbou pro zřízení reprezentativního firemního sídla i vlajkové prodejny. Zároveň jsme ale rádi, že budovu nyní můžeme dočasně poskytnout také mladým, neokoukaným brandům, které se teprve představují veřejnosti.“

Historie City Palais sahá do počátku 20. století. Budovu navrhl známý český architekt Matěj Blecha, zdobí ji díla sochaře Celdy Kloučka.