11. října 2019

Publicis Groupe sestěhuje svoje agentury do nového sídla v Libeňském DOCKu

Publicis Groupe sestěhuje svoje agentury do nového sídla  v Libeňském DOCKu

Česká pobočka komunikační skupiny Publicis Groupe se na jaře 2020 přestěhuje do nových kanceláří v multifunkční čtvrti DOCK v pražské Libni. Do nového sídla se přesune všech 450 zaměstnanců třinácti agentur skupiny, které dosud sídlily na dvou adresách v Holešovicích a na Smíchově. Stěhování do společných prostor je dalším krokem v dlouhodobé integraci Publicis Groupe, která má v duchu přístupu „Power of One“ usnadnit spolupráci mezi specialisty napříč celou skupinou.

Crestyl - DOCK IN FOUR 1

Větší část Publicis Groupe, konkrétně agentury Zenith, Spark Foundry, Starcom, Starlink, Blue 449, Performics, PMX, Saatchi & Saatchi, Leo Burnett, Publicis Praha a Newcast, dnes sídlí v Jankovcově ulici v Holešovicích. Agentury Kindred a Red Media, které se ke skupině přičlenily loni po akvizici Kindred Group, dosud zůstávaly v původních kancelářích v Drtinově ulici na Smíchově. Sestěhování na společnou adresu proběhne na přelomu května a června 2020.

„Omezená kapacita současných kanceláří nám po akvizici Kindred Group nedovolila sestěhovat všechny agentury na jednu adresu. Hledali jsme proto nové sídlo, kde bychom mohli v duchu Power of One naplno rozvinout potenciál integrované komunikační skupiny a vytvářet tak pro klienty ucelená řešení napříč disciplínami. Prostory v DOCKu jsme si mohli přizpůsobit přesně podle našich potřeb a tak zde bude vedle kanceláří jednotlivých agentur také dostatek pracovních zón pro agilní týmy sestavené na míru jednotlivým klientům ze specialistů všech našich týmů. Nové kanceláře mají díky novým moderním prostorům a jedinečné atmosféře DOCKu všechny předpoklady vytvořit skvělé podmínky pro práci,“ řekl Tomáš Varga, CEO Publicis Groupe pro střední Evropu

Nové sídlo Publicis Groupe se bude nacházet v nově vyrůstající multifunkční čtvrti DOCK na pomezí Libně, Karlína a Holešovic. Společnost zde bude největším nájemcem administrativní budovy DOCK IN FOUR, kde obsadí dvě horní patra o celkové ploše 5000 m² s možností dalšího růstu. Kromě unikátní atmosféry na břehu Vltavy zaujmou nové kanceláře také množstvím balkónů a teras, z nichž bude výhled na marinu a relaxační zónu v oblasti slepých ramen řeky.

DOCK se nachází v atraktivní lokalitě v blízkosti dvou slepých ramen Vltavy. Součástí projektu jsou kromě komerčních a rezidenčních ploch také restaurace, kavárny a velké množství relaxačních zón. Vedle přístaviště s půjčovnou člunů a šlapadel budou moci zaměstnanci zdejších firem využít přímé napojení na cyklostezku, fitness centrum, přístup do rozlehlých Thomayerových sadů a nový park, který bude dokončen společně s budovou DOCK IN FOUR. Kanceláře se navíc nacházejí v místě s vynikající dostupností městské hromadné dopravy.

Developerem projektu DOCK je skupina CRESTYL. „Zájem o DOCK IN potvrzuje, že se nám daří vytvářet moderní administrativní centrum se skutečně příjemným pracovním prostředím v blízkosti centra metropole. Velice nás potěšilo, že komunikační skupina Publicis Groupe zvolila právě DOCK,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Pronájem kanceláří nové centrály zprostředkovala společnost Procházka & Partners, která také projektově koordinuje výstavbu kanceláří. „Spolupráce s vizionářským a inovativním generálním ředitelem, jakým je Tomáš Varga, byla velmi osvěžující. Jsem rád, že po dvou letech se podařilo zajistit jedny z nejlepších prostor v rámci nové čtvrti DOCK, kterou realizuje silná developerská skupina CRESTYL. Kvalita a flexibilní přístup developera společně s designovou atraktivitou projektu sehrály klíčovou roli při výběru. Naše práce nekončí, jelikož řídíme vlastní výstavbu a již nyní je jasné, že nové kanceláře budou opravdu designově atraktivním prostředním pro zaměstnance této mediální skupiny,“ řekl Radek Procházka, Managing Partner, Prochazka & Partners.