27. října 2017

Rastislav Velič partnerem v Arca Capital

Rastislav Velič partnerem v Arca Capital

Finanční a projektový manažer finanční skupiny Arca Capital Rastislav Velič (41) rozšiřuje okruh současných partnerů Pavola Krúpy a Petra Krištofoviča. Souvisí to zejména s hlavními prioritami a směrováním Arca Capital v rámci jednotlivých segmentů a regionů, v nichž skupina působí, jakož i s postupnou specializací jednotlivých partnerů.

Nový partner Arca Capital Rastislav Velič působí ve finanční skupině již 15 let a svou nominaci na partnera považuje za přirozené vyústění dlouholeté práce. I vzhledem  ke svému historickému působení ve strukturách skupiny jako finanční manažer je jeho strategickou úlohou upevnit sektor „Real Estate“ a rozvíjet segment finančnictví přes nové akvizice a rozvoj korporátních vztahů. Aktuálně se chce zaměřit na rozvoj a spolupráci při řízení a zřizování investičních fondů a spolupráci s ostatními finančními institucemi doma a v zahraničí. Za tímto účelem dotváří vlastní tým spolupracovníků, kteří ve velké míře na sebe tuto úlohu přebírají. „Ambicí našeho nového týmu je ve střednědobém horizontu dobudovat finanční část skupiny Arca Capital se vším, co k tomu patří, včetně banky a případně i pojišťovny,“ upřesňuje Rastislav Velič.

Poměrně výraznou oblastí, které se Arca Capital věnuje, je i oblast obnovitelných zdrojů energie. „Momentálně věnujeme těmto projektům velkou pozornost. Kromě přímých investic do tohoto sektoru může být tato oblast v čase dlouhodobě nízkých bankovních úroků nejlepší volbou pro konzervativní investory, kteří očekávají stabilní, vládou garantovaný příjem a přiměřené zhodnocování kapitálu,“ říká zakladatel investiční skupiny Pavol Krúpa, který zároveň dodává: „I vzhledem k tomu je pravděpodobné, že se okruh nových partnerů skupiny Arca Capital znovu rozroste.“

Arca Capital bude i nadále aktivně vyhledávat vhodné oportunistické investice. Kromě Slovenska se bude orientovat i na trh České republiky, Ukrajiny a západního Balkánu. Lídrem těchto projektů bude zakladatel a spolumajitel Arca Capital Pavol Krúpa. „Orientovat se budeme nadále hlavně na podniky z oblasti malého a středního podnikání z různých odvětví - energetiky, strojírenství, potravinářského průmyslu či stavebnictví,“ upřesňuje Pavol Krúpa.

Zdroj a foto: Arca Capital