27. října 2017

Rekonstrukce historické budovy Jidřišská

Rekonstrukce historické budovy Jidřišská

Vv prostorách Jindřišské 16 se uskutečnil seminář na téma rekonstrukce historických budov. Právě Jindřišská 16 je první zrekonstruovanou budovou v historickém centru Prahy s certifikací LEED Gold. Kancelářskou budovu z počátku 19. stolelí převzala společnost IMMOFINANZ Group, ve spolupráci s architektonickou kanceláří DaM byla naplánována a realizována rekonstrukce historické budovy a dostavba moderního dvorního křídla. Budova má osm nadzemních a jedno podzemní podlaží. V přízemí a části suterénu se nachází obchodní plochy, ve zbytku suterénu zakladačové garáže a technické zázemí. Plícemi budovy je vertikální zahrada v atriu.

Jako řečníci na semináři vystoupili Karel Bor, Country Manager ČR+SK  z  IMMOFINANZ Group, Michal Petřík, ředitel společnosti BUILDSYS, Ing. Ondřej Dolejš PhD.  z WAGO-Elektro a Jiří Kubias,  partner a ředitel projekční divize společnosti Optimal Engineering. Všechny výše uvedené společnosti se na rekonstrukci podílely.

Seminář byl koncipován jako prezentace případových studií. Karel Bor ve své prezentaci nastínil, z jakých důvodů společnost IMMOFINANZ Group rekonstruuje šetrně, podle čeho, jaké certifikace a úroveň si vybírá. A také v jaké míře investor ovlivňuje výběr technologií a proč. Michal Petřík a Ondřej Dolejš se podělili o filosofii návrhu řídicího systému WAGO, který je v budově použit. Jiří Kubias ve své přednášce představil použité úsporné technologie a dále promluvil o výzvách i příležitostech při rekonstrukcích budov z pohledu návrhu technologií a certifikace LEED.

Po prezentacích následovala exkurze po budově s odborným výkladem.

Zdroj: CZGBC