1. ledna 1970

Revitalizace zastávky při BBC 1 Plus

Revitalizace zastávky při BBC 1 Plus

Inspirace ze zahraničí: První zelená zastávka v Bratislavě BBC 1 Plus - Miletičova je ještě zelenější, než byla dosud. Cestující městskou hromadnou dopravou, ale i pěší kolemjdoucí na cestě do práce či do školy mohli na rohu ulic Plynárenská - Prievozská zažít další zelené překvapení od developera CA Immo, který v blízkosti zastávky postavil první zelenou kancelářskou budovu BBC 1 Plus. Kromě barevného outfitu dostala zastávka i funkční mobiliář, díky kterému se čekající na autobus či trolejbus mohou cítit komfortněji.

Donedávna zanedbaná zastávka, jíž rezavou konstrukci střechy doplňovalo znečištěné prostředí a zdemolované lavičky, se tak řadí mezi nejpříjemnější v Bratislavě. Na nové lavičky, nainstalované na betonový zídku, si cestující a lidé čekající na MHD mohou konečně složit nejen svůj nákup. Developer se postaral io odstranění grafity z betonového zídky a také o přemalování stěny za zastávkou do zelených barev. Nové sezení si na vlastní kůži vyzkoušel i starosta městské části Dušan Pekař.

V říjnu se developer postaral o chřadnoucí konstrukci zastávky a vymaloval ji nanovo zelenou barvou. Kromě toho připravil pro obyvatele Bratislavy u příležitosti přejmenování zastávky na místě živý trávník. "V říjnu jsme slíbili, že v revitalizaci zastávky budeme pokračovat. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí dokazujeme nejen výstavbou první zelené kancelářské budovy v Bratislavě - BBC 1 Plus, ale i zvyšováním kvality okolního prostředí. Doufáme, že veřejnost ocení vyšší komfort při cestování, "uvedl leasingový ředitel BBC 1 Plus Radovan Mihálek. Přeměnu zastávky zachytilo v říjnu i několik médií, jelikož takový netradiční počin se v bratislavských ulicích nevidí často. Kromě kreativního nápadu, se kterým developer přišel v podobě travnatého koberce, média spekulovala také o různých způsobech, jaké dnes developeři využívají k propagaci svých projektů. Klasické marketingové nástroje osvěžila PR agentura Kharisma zážitkovým eventem pro veřejnost. Obdobné formy propagace představují další potenciál do budoucnosti.

BBC 1 Plus je projektovaná jako udržitelná kancelářská budova, která přináší svým uživatelům mnoho výhod. Projekt již získal predcertifikát LEED Silver (Leadership in Energy and Environmental Design) av současnosti čeká na udělení potvrzujícího LEED Silver certifikátu, který definitivně potvrdí, že budova splňuje všechna potřebná kriteria srovnatelné s jinými ekologickými stavbami ve světě. Administrativní projekt přináší budoucím nájemcem na užitné ploše cca. 15 900 m² kromě kancelářských prostor i další zázemí v podobě obchodních provozů a skladových prostor.

Zdroj a foto: CA Immo, Kharisma