1. ledna 1970

Rohanské nábřeží získá nové budovy

Rohanské nábřeží získá nové budovy

Stavebně náročnou překládkou vysokokapacitního proplachového kanálu začala výstavba dvou nových, navzájem propojených, administrativních budov na Rohanském nábřeží v Praze-Karlíně. Projekt River Garden II a III navazuje na velmi úspěšnou budovu River Garden, kterou se podařilo plně pronajmout již dva měsíce po kolaudaci. "Celkově nabídneme budoucím nájemcům 24 500 metrů čtverečních kancelářských ploch kategorie A, navíc v jedné z nejdynamičtěji se rozvíjející se administrativní oblasti v Praze," řekl dnes CEO HB Reavis CZ Marcel Kasanický.

Soubor nových budov bude dokončený na jaře 2014. Svým výrazným architektonickým rukopisem prodlouží bulvár Rohanského nábřeží. Soubor dvou propojených budov je dílem architektů Baumschlager a Schindler Seko architekti.

Pravidelný rastr oken River Garden II s vertikální proporcí doplňuje fasáda postavená na klasické sloupové kolonádě s otevřeným podloubím, s hliníkovým obkladem zlato-bronzové barvy. Vertikální členění je v kontrastu se sousední River Garden III, která nabídne hladkou, horizontálně členěnou, fasádu mléčné barvy v kombinaci s otevřenou kolonádou bez sloupů a nepravidelně šikmou siluetou střechy.

Projekt River Garden II a III koupila společnost HB Reavis Group z vlastních zdrojů letos v květnu. „Ihned jsme zahájili přípravu samotné stavby. Podařilo se nám dodržet harmonogram. Nyní realizujeme náročné podzemní práce, budeme řešit inženýrské sítě a následně samotnou stavební jámu,“ doplnil development manažer HB Reavis Group Robert Ullman.

Součástí projektu je rekonstrukce přilehlé křižovatky a Šaldovy ulice, rovněž i výstavba parkovacího zálivu a napojení na místní cyklotrasy.

Zdroj a foto: HB REAVIS GROUP CZ